חולדאי נבחר לאחד מעשרת ראשי העיר הטובים בעולם

למרות שאיבד תמיכה בעירו בגלל אלימות הפקחים, הירחון "מונוקול" מצדיע לו על 14 שנותיו בלשכת ראש העיר וזוקף לו את הצלת ת"א מפשיטת רגל

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשיל פפר
אנשיל פפר

ראש העיר תל-אביב, רון חולדאי, איבד לעת עתה את תמיכתם של תושבי עירו הליברלים והרדיקלים בעקבות היחס האלים של הפקחים העירוניים לגל החדש של המחאה החברתית, אבל לפחות מעל דפי "מונוקול", מדריך תרבות החיים של חוג הסילון, הוא אחד מראשי הערים מעוררי ההשראה בעולם.

גיליון יולי של הירחון מוקדש ל"ערים שעושים זאת טוב יותר" וחולדאי הוא מספר ארבע ברשימה של "עשרה מושלים חכמים" שעל פי עורכי מונוקול הם "ראשי ערים עם רעיונות גדולים וחזון נועז – מנהיגים אזרחיים ששמו את בתיהם על המפה מהסיבות הנכונות".

מונוקול מצדיע לחולדאי על 14 שנים בלשכת ראש העיר בהן "ביצע את המקבילה האורבאנית של אלכימיה" וזוקפים לזכותו את הצלת העיר העברית הראשונה מסף פשיטת רגל, חידוש "התשתית המתפוררת" והצפת העיר במרכזי תרבות וספורט, הפיכתה למוקד משיכה לתיירות ו"מגנט ליזמי טכנולוגיה צעירים".

יש אזכור מיוחד לחיי הלילה בעיר – בתל-אביב מסתבר שיש לא פחות מ-1,748 בארים, אחד לכל 220 תושבים. אבל מצוקת הדיור שלא מאפשרת למשפחות צעירות לחיות בעיר אינה מוזכרת. בכל זאת, מדובר במונוקול, מגזין הכרומו העבה מנייר משובח שעולה 12 דולר ומטיף לקוראיו לרכוש מוצרים חיוניים כגון מכשיר מעוצב לחיתוך פרושוטו ומנורות בעיצובו של איסאי מייאקה.

גם רבבות הפועלים הזרים החיים בתנאים מחפירים בדרום העיר אינם מוזכרים. מונוקול מתעניין בזן אחר של פועל זר ולמענם נשאל חולדאי על ”המדיניות המחמירה של ישראל בנוגע לאשרות עבודה”. ראש העיר מבטיח להם שהוא ”פנה לירושלים בעניין”, כאילו מדובר בישות זרה ומרוחקת, בכדי להקל על אנשי עסקים מהעולם לעבוד ולחיות בתל-אביב.

חולדאי או אנשיו אולי ישתמשו בשבחים האלה להאדיר את פועלו לקראת המערכה על תקופת כהונה רביעית, אבל כדאי לדפדף קדימה בגיליון. למרות הישגיו של חולדאי (המופיע ברשימה אחת עם בין השאר, ראשי ערים נחשקות כקבול ופנום פן) עורכי מונוקול לא היו רוצים לחיות או לעבוד בתל-אביב. העיר לא מופיעה ברשימת עשרים וחמש הערים שעל פי המגזין הן ה-"most liveable cities" - "המקומות הטובים ביותר בעולם לחיות ולעבוד".

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביבצילום: ניר כפרי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ