תחזיקו אותנו |

מופז מחפש מי שיקשור את ידיו

ככל שניתן להתרשם מחילופי הטענות נתניהו שוב ביצע סלטה לאחור. עם רקורד אקרובאטי שכזה הוא כשיר לייצג את ישראל באולימפיאדה בלונדון

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוסי ורטר

שאול מופז הגיע אמש ללשכתו של בנימין נתניהו ובכיסו החלטת סיעה שמסמיכה אותו להודיע על פרישה מהקואליציה אם המשבר המי יודע כמה סביב חוק הגיוס לא ייפתר. יותר משהמכתב הזה נועד להפחיד את נתניהו, הוא נועד לקשור את ידיו של מופז. הוא חייב לשדר נחישות. ב-48 השעות האחרונות הוא קורא ושומע על שובו הקרוב, בדגלים מתנוססים, של אהוד אולמרט לראשות קדימה ולהנהגת גוש המרכז. כאילו מופז לא היה אלא אורח נטה ללון שעוד מעט יבוא בעל הבית ויבקשו בנימוס לפנות את הנכס.

ככל שניתן היה להתרשם אמש מחילופי הטענות בין הליכוד לקדימה, נתניהו הוא זה שביצע סלטה לאחור. שוב. אחרי שהקים בסוף מאי את ועדת פלסנר, ופירק אותה, והביא את המלצותיה לאישור סיעת הליכוד - שלשום בלילה הוא הורה לנציגו במשא ומתן, השר משה בוגי יעלון, לחזור בו מנושאים שהוסכמו. למעשה, הוא פירק את ועדת פלסנר-יעלון. עם רקורד אקרובאטי שכזה הוא כשיר לייצג את ישראל באולימפיאדה בלונדון במסלול מיוחד למנהיגים בעלי גיד קרוע.

במערכת הפוליטית תהו אמש, האם לאפקט אולמרט - שהוא מוגזם ומוקדם לכל הדעות - היה חלק בפניית הפרסה הנוכחית של נתניהו. מאמץ שלו לחבק את החרדים שפתאום נולד להם מנהיג אלטרנטיבי. אולי כן ואולי לא. מי יודע מה עובר לו בראש. בכל מקרה נתניהו ומופז ישבו אמש עד שעות מאוחרות ואצלם הרי אי אפשר לדעת עד לרגע האחרון, וגם קצת אחריו, מה יילד יום.

לגרסת קדימה נתניהו ויעלון ביצעו נסיגה לאחור בתחומים הבאים: מכסות הגיוס, והטלת סנקציה פלילית, כלומר עונש מאסר, על חרדים שישתמטו משרות. "מה שנתניהו הציע לנו זה להגיש לכנסת את חוק טל 2 במקרה הטוב," אמר פלסנר אמש. "החבות הפלילית היא רק מעוד 10 שנים ומעלה. אם בתי בכיתה ג' תרצה להשתמט משרות, כשימלאו לה 18, ובהנחה שהיא תהיה חרדית, גם עליה לא תהיה עדיין חבות פלילית. זה מעבר להרי החושך."

לגרסת הליכוד, קדימה הקשיחה עמדות מתוך רצון לגרום לחרדים לפרוש מהקואליציה ובכך לשדר לקהל בוחריה שהיעד הושג. אנשי נתניהו טוענים שהנושאים שבמחלוקת, היו כל הזמן במחלוקת, וכשהגיע הזמן לחשוף את הקלפים הסופיים, קדימה היא זו שסירבה להתפשר. דבר אחד ברור: עוד שלושה ארבעה ימים לכל היותר הסאגה הזו תהיה חייבת לבוא אל סופה. השעון מתקתק לעבר ה-1 באוגוסט, מועד פקיעת חוק טל המקורי. כל תרגיל מסוג התקנת תקנות זמניות וכיוצא באלה שלא יהיה כרוך בחוק חדש ייתקל בבג"ץ שיאמר את דברו, וכך נחזור לנקודת ההתחלה.

כתבות מומלצות

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

מחאה מחוץ לבית המשפט העליון בארה"ב, שלשום. גם למי שמסתכלים על ארה"ב מבחוץ, זוהי התפתחות קשה לעיכול

גם במדינה שמזוהה עם חירות, השמרנים יכולים להשיב את הגלגל לאחור

ג'ונתן, צב אלדברה שלפי ההערכות גילו בין 160 ל-190 שנה. איבד את חוש הריח וחוש הראייה

כולם חייבים להזדקן? אצל הצבים האלה, ייתכן שהתשובה היא לא

מחאת הדיור מול הכנסת. הממשלה הנוכחית לא פעלה בנחישות להורדת מחירי הדירות

מי אשם ביוקר המחיה? אלה הנושאים החמים בבחירות הקרובות

איור משנות ה— 50 .
משהו מסתורי
מתרחש במהלך טיסה
שגרתית

זה ספר שהוא בעצם סדרת נטפליקס. לא שרדתי מעבר לפרק הראשון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ