שלי יחימוביץ' התפטרה מתפקיד יו"ר האופוזיציה

למרות פרישת קדימה השבוע מהממשלה, היתה יכולה יו"ר העבודה להישאר בתפקידה אם היתה מגייסת את תמיכתם של יותר ממחצית חברי האופוזיציה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר מפלגת העבודה, חברת הכנסת שלי יחימוביץ', התפטרה היום (חמישי) מתפקיד יו"ר האופוזיציה בו כיהנה בחודשיים האחרונים. יחימוביץ' נימקה את פרישתה בשינויים בהרכב האופוזיציה מאז פרישתה של קדימה מהממשלה מוקדם יותר השבוע. מיד לאחר פרישת קדימה מהקואליציה, הבהירו חבריה כי ברצונם לקבל שוב את תפקיד יו"ר האופוזיציה.

גורמים בסביבתה של יחימוביץ' טענו בימים האחרונים כי להערכתם התפקיד מהווה "נטל" עליה ועל מפלגת העבודה משום שבהרכב האופוזיציה הנוכחי כמעט שלא ניתן לקדם הישגים משמעותיים. מנגד, גורמים אחרים באופוזיציה טענו כי "ממש כמו שמופז לא הצליח לקדם הישגים משמעותיים בקואליציה, יחימוביץ' לא הצליחה להתבלט באופן מיוחד בראשות האופוזיציה. מי שהביא להישגים בפועל היה דווקא יו"ר סיעת העבודה, יצחק (בוז'י) הרצוג, בשיתוף פעולה מוצלח עם סיעות מרצ וחדש".

למרות שקדימה – הסיעה הגדולה בכנסת – פרשה השבוע מהקואליציה, יחימוביץ' היתה יכולה להישאר בתפקידה כיו"ר האופוזיציה אם למעלה ממחצית מחברי האופוזיציה היו מודיעים על תמיכה בה. יתכן שמצב כגון זה היה מתאפשר אילו יחימוביץ' היתה זוכה לתמיכתם של מתנגדי מופז בקדימה. מנגד, ספק אם היתה זוכה בתמיכה של ארבעת חברי האיחוד הלאומי. ממפלגת העבודה נמסר כי מדובר בהליך פורמאלי שנועד לאפשר העברה חלקה של הכהונה ליו"ר קדימה, שאול מופז.

בעבודה מבקשים להקדים את הבחירות ככל האפשר, כדי לתרגם את האהדה הציבורית שלה זוכה המפלגה מאז נבחרה יחימוביץ' לעמוד בראשה, למנדטים בכנסת. "אני קוראת לך ביבי, בוא לבחירות - יש לנו גם תאריך הגיוני", אמרה אתמול יחימוביץ' במסיבת עיתונאים שכינסה. "אנחנו בסופו של קרקס פוליטי דוחה במיוחד שנמשך לצערי יותר מחודשיים. קרקסים יש בהם אלמנט בידורי אבל לא היה אלמנט משעשע בקרקס הזה. רק בוז וקלון למערכת הפוליטית כולה. היינו עדים לפוליטיקה קטנה של ספינים, של הישרדות, של תרגילים פוליטיים, של חבירה פוליטית שראשיתה בחטא וסופה בחטא".

שלי יחימוביץ', היום בכנסת

מליאת הכנסת דחתה אתמול שתי הצעות חוק לפיזור הכנסת, שהגישו סיעות העבודה ומרצ, בהצבעה שלוותה בחילופי האשמות הדדיים במליאה. כבר חודשיים כל המערכת הפוליטית מוכוונת לבחירות וההתנהגות ושיקול הדעת של הממשלה יצאו מזמן מגדר שיקול דעת סביר", תקף יו"ר סיעת העבודה, יצחק (בוז'י) הרצוג, בדיון. יו"ר מרצ, זהבה גלאון, תקפה גם היא את הממשלה ואמרה כי "זו ממשלה מעוותת שלא מסוגלת לקבוע כאן סדר יום חברתי, אזרחי, מדיני".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ