ליברמן מגבה את מיסז'ניקוב: התנהגותו רחוקה מהמתואר

יו"ר ישראל ביתנו טען כי בידו הוכחה ששר התיירות לא שהה במסעדה בישיבת הממשלה על שחרור שליט, ותקף את סיקור הפרשה: "אין כמו שמחה לאיד"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר החוץ, אביגדור ליברמן, גיבה היום (חמישי) את שר התיירות סטס מיסז׳ניקוב בעקבות הדיווח מוקדם יותר השבוע על הרגלי הבילוי שלו. "אני מכיר את סטס 15 שנה. יצא לי לבלות איתו הרבה מאוד שעות בעבודה ומחוץ לעבודה. אני מסכים שדפוסי ההתנהלות של סטס הם לא של מוזס או אייכלר מיהדות התורה, אבל זה רחוק מהתיאורים הססגוניים בתקשורת".

ליברמן טען כי מיסז'ניקוב, חברו למפלגת ישראל ביתנו, מחזיק בתיעוד ממוסמך המוכיח שלא שהה במסעדה בזמן ישיבת הממשלה בה התקבלה ההחלטה על ביצוע עסקת שליט. לדברי ליברמן, "כשמצלמים אדם במסיבת פורים או חוגג יום הולדת, מובן שהוא יכול להיות שמח ולשתות לא רק מים. בין מה שתואר למציאות אין שום דמיון".

ליברמן תקף בדבריו את הסיקור התקשורתי על מעשיו של מיסז'ניקוב ואמר כי "היתה פה בהחלט התנפלות. מה הכי חשוב במחוזותינו? אין כמו שמחה לאיד". לדבריו, "אנחנו חייבים להעריך את השרים לפי היכולת הביצועית שלהם. יש פה עשיית תיירות עניפה. זאת השאלה הראשונה, ולא הדברים הססגוניים הצהובים שאנחנו מחפשים תמיד. מעולם לא התעניינתי מה עושה שר בזמנו החופשי, אלא מה הוא עושה בזמן העבודה ואילו תוצאות הוא מביא".

שר התיירות עצמו דחה שלשום את טענות מאבטחיו לשעבר, לפיהן הוא נוהג להשתכר במועדונים, לברוח מהמאבטחים ולהקשות על השמירה עליו. "אני צעיר", הסביר, "ואחרי שעות העבודה אני רוצה לצאת עם חברים ולשתות כוסית ולאכול, ובסוף שבוע אני גם אוהב ללכת לרקוד. לא רוצה ללכת לישון בעשר בלילה בגיל 43. מעולם לא השתכרתי בפרהסיה. מעולם לא גררו אותי - לא מאבטח ולא חבר - ומעולם לא ביקרתי במועדון חשפנות. זו האמת".

צילום: אחיקם סרי

מיסז'ניקוב אף תקף את המאבטחים שהתראיינו לחדשות ערוץ 2 וגוללו את טענותיהם. לדבריו, "אותם מאבטחים פוטרו בבושת פנים מעבודתם בגלל התנהגות בלתי הולמת ואף אלימה. הם מנסים כעת לסחוט כספים בכל האמצעים תוך בדיית שקרים גסים והשמצות. אחד המאבטחים פנה לנציבות שירות המדינה שלא מצאה דבר וחצי דבר בטענות האלה. הופר כלל האתיקה החשוב ביותר בין מאבטח לאיש ציבור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ