לקראת פיזור הכנסת |

השרים אישרו את מועד הבחירות

הממשלה אישרה פה אחד לערוך את הבחירות ב-22 בינואר 2013. השר דיכטר הודיע על כוונתו להתמודד על מקום ברשימת הליכוד

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שרי הממשלה אישרו הבוקר (ראשון) פה אחד את המועד הסופי לקיום הבחירות ה-19, וקבעו כי הן ייערכו ב-22 בינואר 2013, י"א בשבט תשע"ג. במקביל הודיע השר אבי דיכטר על התמודדותו ברשימה הארצית של הליכוד.

תזכיר החוק לפיזור הכנסת, שנוסח והופץ בסוף השבוע שעבר, הוצג לשרים בישיבת הממשלה הבוקר, ואלו אישרו את התאריך המוצע פה אחד. לאחר ההצבעה אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "גם בשלושת החודשים של תקופת הבחירות אנחנו נמשיך לנקוט ניהול אחראי של הכלכלה, כדי לשמור על הכלכלה, ומעל הכל לשמור על מקומות העבודה של אזרחי ישראל ואף להוסיף עליהם".

מחר יובא החוק להצבעה במליאת הכנסת. הטקס החגיגי לציון חזרתה של הכנסת מפגרה לכנס החורף יתקיים בשעה 16:00 במעמד נשיא המדינה, ולאחריו יחלו הח"כים במרתון דיונים והצבעות שיסתיים - על פי ההערכות - לפנות בוקר. עם אישורו הסופי של החוק, תתפזר הכנסת לפגרת בחירות.

>> בחירות 2013: כל הדיווחים, הפרשנויות, הסקרים

בתוך כך, השר אבי דיכטר, שפרש לאחרונה מקדימה, הודיע הבוקר על כוונתו להתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת. בתום פגישה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר דיכטר: "לאחר שהתפטרתי מהכנסת והתמניתי לשר בממשלת הליכוד, ההצטרפות לתנועת הליכוד הינה מהלך טבעי מאין כמותו". דיכטר, תושב אשקלון, שקל להתמודד על המקום ה-31 ברשימת הליכוד, שישוריין, ככל הנראה, לנציג הנגב, אולם הבוקר הוחלט כי הוא יתמודד ברשימה הארצית.

גורמים בליכוד אמרו אתמול כי, ״סיכוייו של דיכטר בליכוד אינם גבוהים. הוא לא הספיק לגבש מחנה תומכים ונתפס כמי שנתן יד לפילוג הליכוד ולהקמת קדימה כשחבר לאריאל שרון. לכן, עדיף לו להתמודד בבחירות המחוזיות, שם סיכויו גבוהים יותר״. בסביבתו של דיכטר טענו אתמול מנגד שהוא יעדיף להתמודד ברשימה הארצית, ולהערכתם את ההתמודדות בנגב הוא צפוי לנצח ״בהליכה״.

במקביל שורר מתח רב בתוך הליכוד, לקראת כינוס ועידת המפלגה ביום רביעי הקרוב. גורמים בליכוד טענו אתמול שנתניהו צפוי להטיל את כל כובד משקלו כדי לחייב את המפלגה לאשר בוועידה הליך בחירות מקדימות ממוחשב נרחב שיביא לפגיעה ממשית ביכולתו של משה פייגלין לבסס את מעמדו ברשימת הליכוד לכנסת. ״אנשי נתניהו פועלים להציב מאות קלפיות ממוחשבות, דבר שיצמצם באופן משמעותי את כוחם של קבלני הקולות, בהם פייגלין: המהלך יעודד מצביעים חופשיים להגיע לקלפיות שיוצבו סמוך לביתם ולא יהיה צורך להסתמך על מצביעים שיובלו לקלפיות על ידי בעלי עניין. בנוסף, הצבעה ממוחשבת תקשה על הפצת טפסים שמיועדים ל'חיסול חשבונות'", אמר בכיר בליכוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ