רויטל חובל
רויטל חובל

מאות מתומכי מפלגת יש עתיד הגיעו הערב (שבת) לחוות אלנבי שבקיבוץ נצר סירני לחגוג את הישג המפלגה בבחירות האחרונות: הפיכתה למפלגה השנייה בגודלה וללשון מאזניים משמעותית בהרכבת הקואליציה של הממשלה ה- 33. לאחר שחבריו של יו"ר המפלגה יאיר לפיד, בהם עינת שרוף, תמיר הרפז ורמי קליינשטיין, שרו כמה שירים כשהם מלווים על ידי מספר 5 ברשימה יעקב פרי שניגן בחצוצרה, ומערכון של הבדרנית עדי אשכנזי, עלה לפיד לנאום וקרא בקול: "ניצחנו".

לפיד הודה לתומכים והקריא נאום מהטלפרומטר. "תוך שלושה חודשים כולם עברו מלהגיד 'מי לעזאזל האנשים האלה', ללהגיד 'הגיע הזמן שהאנשים האלו ייצגו אותנו ושכך תראה מדינת ישראל'", אמר. "ניצחנו, אבל העניין הוא איך ניצחנו. התברר שאפשר לנצח בלי ללכלך על אף אחד. בזמן שאחרים הכפישו, אנחנו דיברנו בשפה של ערכים. מול פוליטיקה של פחד ושנאה דיברנו על אכפתיות והזכות לחיות במדינה בכבוד, בדיוק ברגע בו רוב האזרחים הרגישו שהמדינה נשמטת מתחת לרגליהם... ניצחנו כי האמינו לנו שבאמת באנו לעשות טוב, שבאמת באמת באנו לשנות. התייחסנו לכל העסק ברצינות. לא היינו ציניים לרגע. הבנו עוד דבר: שזה עולם חדש, שפייסבוק החליף את כיכר העיר, שנשים הן כוח פוליטי שאסור להתעלם ממנו. ניצחנו דווקא בגלל שלא היה לנו כסף, כי כשמפלגות אחרות העמידו פעילים בשכר, לנו היה דבר שלא היה לאף אחד אחר – אתם". לפיד לא התייחס למגעים הקואליציוניים אך חתם את דבריו בכך ש"זו לא מסיבת סיום קמפיין אלא מסיבת ההתחלה שלו". לאחר נאומו עלה לשיר וניגן בגיטרה את השיר 'with a little help from my friends' של הביטלס.

מחר צפוי צוות המשא ומתן של לפיד, אורי שני, הלל קוברינסקי ודני וסלי, שנכחו באירוע החגיגה, להיפגש עם צוות המשא ומתן של נתניהו ולהמשיך במגעים. הם סירבו להתייחס למגעים אך הגיבו לדיווחים לפיהם נתניהו כועס על אמירותיו של לפיד כי הוא צפוי לנצח את הבחירות הבאות וכי במקביל הוא רוקם ברית עם נפתלי בנט ואמרו: "אין סיבה לכעסים, אלו רק גישושים, אנחנו עוד בהתחלה".

יאיר לפיד שר ומנגן במסיבה של יש עתיד

במשך האירוע לפיד שהה מאחורי הקלעים ולמספר דקות התחכך עם הקהל, שכסביבו גברתנים וביניהם רוסטיק, ששומרים עליו.

לאירוע גם הגיעו חברים קרובים של לפיד כמו מיכאלה ברקו שגם תרמה כסף לקמפיין, הגיטריסט אבי סינגולדה, המשורר רוני סומק ויאיר ניצני. כן נכחו חברי הרשימה יפעת קריב, יעל גרמן, עליזה לביא, עפר שלח, רינה פרנקל, מיקי לוי, שי פירון, עדי קול, מאיר כהן ובועז טופורובסקי. חברי הסיעה סיפרו כי בימים האחרונים קיבלו שיעורים לקראת תפקידם החדש כחברי כנסת.

בין המרצים היו יעל אנדורן, בעבר בכירה באגף התקציבים באוצר והיום דירקטורית באל על, פרופ' דן בן דוד ויעקב פרי.

גם החברים של לפיד לא התייחסו לעתיד שעומד בפני המפלגה. ברקו אמרה ל"הארץ" ש"היא סומכת עליו בכל תיק שהוא ייקח. אני לא שואלת אותו שאלות כאלה כי אני סומכת עליו ומאמינה בו. התיק שהוא יבחר, הוא יעשה אותו הכי טוב. שאלתי אותו פעם למה הוא צריך את זה והוא אמר לי שחייבים שינוי, ואני מסכימה איתו". לגבי התמיכה הכלכלית בו, אמרה "אני מוכנה לתמוך ביאיר כמה שצריך".

המשורר רוני סומק אמר כי "זאת החגיגה היחידה שבה ניגנו את אינתה עומרי של אום כולתום. אולי בבחירות הבאות יהיה גם נציב ערבי. בעבר הצבעתי בעד מפלגות שמסיבת הניצחון שלהם כללה חמישה אנשים. היום אני מאוד מתרגש לראות איך מפלגה שדיברה על החלומות שלי מצליחה להגשים. יחד עם זאת, אסור שהמסיבה תהפוך לאופוריה כי אנחנו עדיין בהתחלה. נכון שהוא לא ראש הממשלה אבל הוא הסיעה השנייה בגודלה. הוא צריך כתפיים רחבות, אבל אני סומך עליו שהוא לא יגמור כמו אביו כי הוא קורץ מחומר של מנצח".

שרית חדד אמנם לא עלתה להופיע במסיבה הזו, אך הופיעו בה, לצד שרוף, הזמר שמעון בוסקילה ולהקת אתניקס. לפיד עזב את המקום כעבור שעה והאירוע הפך להופעה של זמרים וריקודים. הקהל שהגיע היום לחגיגה הורכב גם מתומכים נלהבים של לפיד שסיפרו כי עמדו בקשר אישי עם ליהיא, רעייתו של לפיד, וקיוו לפגוש אותו היום. בין התומכים היו קבוצה של פעילים במטה הבחירות של לפיד ברהט. אחד מהם, זאיד גרנאוי, סיפר כי בעבר הצביע עבור מפלגת העבודה, אך לדבריו "מפלגת העבודה לא מייצגת אותי ואת הבדויים ולא פעלה למען שוויון אזרחים ושוויון בנטל". תומכים אחרים נשמעו אומרים שבטח "שרה וביבי מתפוצצים שהם רואים את החגיגה ששודרה בערוץ 2".

כתבות מומלצות

רחוב פינסקר
בתל אביב, גלויה
מ— 1940 לערך.
עיר שדיברה יידיש
ובעיקר ספרה
ביידיש

ספר הזיכרונות שהותיר אחריו חושף כישרון מפתיע של סופר גדול

בן סלמאן וארדואן בג'דה שבסעודיה, באפריל. המשבר העמוק נשכח

המשבר הכלכלי מכופף את האידיאולוגיה של ארדואן

רינאוי-זועבי

טירללת מדינה שלמה, את צריכה לענות. "צודק, אבל אני מנתקת"

סטיב קר

צפיתי בו רועד וניסיתי להיזכר אם היה כאן משהו דומה. לא הצלחתי

מפגינים אוקראינים עם סמל חטיבת אזוב בקייב, החודש. הציבור לא מתמודד עם המורכבויות של העבר

בצל האשמות רוסיה בנאציזם, אוקראינה מתמרנת בין ניכוס הלאומנות למגננה

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?