ליברמן מציע להוריד את שכר הח"כים ב-10 אחוז

יו"ר ישראל ביתנו הציע לוותר על חלק ממשכורת חברי הכנסת עד לסוף 2014 בשל הגרעון התקציבי. הוסיף כי יתמוך בכל תקציב שיציג שר האוצר לפיד

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ אביגדור ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו, קורא לחברי הכנסת לוותר על עשרה אחוזים משכרם עד לסוף שנת 2014 נוכח הגרעון התקציבי והקיצוצים הצפויים בתקציב הקרוב. מליאת הכנסת מתכנסת היום (שלישי) לדיון פגרה מיוחד על מנת לדון בגזירות הכלכליות המתוכננות במסגרת התקציב.

בהודעה שפרסם בדף הפייסבוק שלו הבוקר כתב שר החוץ לשעבר כי "בישיבה שקיימתי עם שרי "ישראל ביתנו" לפני זמן קצר דנו במצב הכלכלי הלא פשוט בו נמצאת מדינת ישראל. אנו סבורים שצריך לתת לשר האוצר החדש, יאיר לפיד, את האפשרות לעבוד ולבצע את המהלכים שהוא סבור שייטיבו עם הכלכלה הישראלית ועם אזרחי ישראל. אין ספק שהרבה יותר קל לתת עצות מאשר להיות האיש שצריך לקבל החלטות והרבה יותר קל להעביר ביקורת מלקבל אחריות. אנו לא נוהגים כך. לכן החלטנו כי אנו מעניקים לשר האוצר גיבוי מלא ונתמוך בכל מקרה בהצעת התקציב שאותה הוא יביא לממשלה".

ליברמן קרא לכל השרים והמפלגות לנהל את דיוני התקציב בצורה אחראית ורצינית ולהבין שאי-אפשר להיענות לכל הדרישות כשהשמיכה כה קצרה, לדבריו. "אנו פונים אל כל חברי הכנסת בבקשה שנוותר כולנו על 10% משכרנו, מעכשיו ועד לסוף שנת 2014. אנו מקוים שרה"מ, יו"ר הכנסת ושר האוצר יתמכו בהצעתנו ומעבר לחסכון התקציבי ניתן גם דוגמא אישית בתקופה לא קלה", הוסיף.

ליברמן ולפיד. יו"ר ישראל ביתנו אמר כי יתמוך בתקציב שיציג שר האוצר

עם כניסתו לתפקיד פרסם שר האוצר לפיד במכתב לתומכיו כי "התמונה הנפרשת אט-אט בפני היא גרועה הרבה יותר ממה ששיערתי", וציין כי שנתו הראשונה בתפקיד תתמקד בצמצום הגירעון. לפיד כתב כי בעיית הגירעון "נוצרה מפני שבמקום לנהל כלכלה אחראית לקחו הלוואות ענק ועשו מסיבה. אני לא הולך לחזור על הטעות הזו". הוא הוסיף: "מי שירגיש בשנה הקרובה שהמצב שלו הורע, צריך לדעת שזה יהיה זמני".

שכר חברי הכנסת עלה החל ממשכורת פברואר 2012 ב-1,191 שקל בעקבות החלטה שקיבלה ועדת הכנסת, לאשר להם עדכון שכר בגובה 3.3%. שכרו החודשי ברוטו של חבר כנסת הוא כ-37,282 שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ