ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט למנות את יוסי שלי לתפקיד מנכ"ל הליכוד. שלי, פעיל פוליטי ותיק בליכוד, כיהן בעבר כיו"ר דריקטוריון רשות הדואר ומנכ"ל עיריית באר שבע. ב-2008 הוגש נגדו כתב אישום על פיו הגיש תצהירים כוזבים לוועדת המינויים לתפקידו ברשות הדואר.

שלי הואשם בשבועת שקר וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות לאחר שהצהיר, לכאורה, כי אין לו זיקה פוליטית לאף מפלגה, אף שהיה פעיל ליכוד ועמד בראש קבוצת מתפקדים בבחירות המקדימות במפלגה ב-2002. בליכוד אמרו אתמול כי היועץ המשפטי של המפלגה בחן את הסדר הטיעון ואת קורות חייו של שלי וקבע שאין מניעה למנותו לתפקיד המנכ"ל.

במאי 2012 סיכמה פרקליטות מחוז ירושלים הסדר טיעון עם שלי, לפיו יודה בביצוע הפרת חובה חקוקה ובית המשפט יקבע כי ביצע את העבירה, אך לא ירשיע אותו. על פי ההסדר, במשך שלוש שנים מיום ההחלטה בבית משפט השלום בירושלים, שאימץ את ההסדר בחודש יוני, יימנע שלי מכהונה בתפקיד כלשהו בשירות המדינה.

יוסי שליצילום: אריאל שליט

ההסדר כולל כל רשות ציבורית שהמינוי אליה נעשה בבחירות או על ידי שר או ממשלה, תפקיד בחברה ממשלתית, חברה מעורבת או תאגיד שחל עליו חוק החברות הממשלתיות, כהונה כדירקטור בחברה ציבורית, או תפקיד ברשות מקומית, לרבות כהונה בתאגיד עירוני. ההסדר כן מאפשר לשלי להתמודד בבחירות ברשויות המקומיות למועצת הרשות המקומית או לראשותה. מפלגת הליכוד אינה עונה על אף אחת מהקטגוריות הללו, אולם המפלגות ממומנות באמצעות כספי ציבור.

במסגרת ההסדר, הפקיד שלי בבית המשפט כתב התחייבות על סך 100 אלף שקל ואחת לשישה חודשים הוא נדרש לחתום על תצהיר בו הוא מאשר כי הוא אינו מכהן בתפקיד כלשהו מבין התפקידים ברשימה לעיל.

על פי כתב האישום המתוקן, שלי הצהיר בתצהירים שהגיש לוועדת המינויים בירושלים במסגרת מועמדותו לתפקיד מנכ"ל רשות הדואר (בזמן ששימש כיו"ר רשות הדואר) כי אין לו כל זיקה פוליטית, על אף שהיה פעיל פוליטי בליכוד עוד משנות ה-90.

בשאלון למועמד לכהונת מנכ"ל נשאל האם קיים פעילות במסגרת מפלגה ממפלגות הקואליציה והשיב "לא". בסעיף אחר בשאלות נשאל על "זיקה או קשר עסקי בהווה או בעבר עם שר לרבות קשרי עבודה, תרומות או קשרים עסקיים אחרים בין בכסף או בשווה כסף" והשיב "בשנת 1996 כיהנתי כחבר מרכז הליכוד, אולם התפטרתי מתפקידי טרם סיום הכהונה ומאז לא הצגתי מועמדותי או נבחרתי לשום גוף מפלגתי הקשור לתנועת הליכוד, פרט להתפקדותי כמתפקד בלבד".

בנימין נתניהו בוועידת הליכוד

מחר תתכנס מזכירות הליכוד בראשות נתניהו במצודת זאב כדי לאשר את מינויו לתפקיד. בכיר במפלגה אמר אתמול, "שלי לא היה פעיל במפלגה בשנים האחרונות ולא ברור מדוע נתניהו החליט למנות דווקא אותו לתפקיד".

אחד מחברי הכנסת של המפלגה אמר אתמול כי שלי הוא "פוליטיקאי בכל רמ"ח אבריו. הוא לא פראייר ואין מתאים ממנו למלא את התפקיד". שלי צפוי להחליף בתפקיד את גדי אריאלי, המשמש כמנכ"ל המפלגה בשבע השנים האחרונות. אריאלי פורש על רקע עימות ממושך עם נתניהו.

"זה לא סוד שנוצר קרע בין נתניהו לאריאלי", סיפר אתמול בכיר במפלגה. "אנשי מצודת זאב, ובראשם אריאלי לא לקחו חלק בקמפיין המפלגה האחרון. היה מידור מלא של אנשי הניהול של המפלגה. נתניהו רצה מזמן שאריאלי יסיים את תפקידו. אתמול הם נפגשו ואריאלי הסכים לפנות את הכיסא".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ