המצע של הורוביץ: העירייה תבנה דירות, תופחת הצפיפות בכיתות

חבר הכנסת ממרצ הכריז רשמית על התמודדותו לראשות העיר ת"א-יפו. "שואלים מאיפה הכסף? עלות שיפוץ בניין העירייה היתה מממנת 100 גני ילדים חדשים"

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
אילן ליאור

חמישה חודשים וחצי לפני הבחירות לרשויות המקומיות, נורתה הבוקר (שני) יריית הפתיחה בהתמודדות על ראשות העיר תל אביב-יפו. ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) הכריז כי יתמודד מול ראש העיר המכהן, רון חולדאי. "שמי ניצן הורוביץ, אני תל אביבי ואני מתמודד על ראשות העיר", פתח הורוביץ את דבריו בהתרגשות במוזיאון נחום גוטמן בנווה צדק. לצד עיתונאים וצלמים, מילאו את החדר פעילים ותומכים לבושים חולצות עם הכיתוב: "ניצן ראש העיר שלנו".

הורוביץ בן ה-48, הומוסקסואל מוצהר ועיתונאי לשעבר שנבחר לפני שלושה חודשים לקנדציה שנייה בכנסת, החל בשבועות האחרונים לגבש מטה בחירות. בסקר שערכה מפלגתו לקראת ההתמודדות, באמצעות מכון דיאלוג, זכה חולדאי ל-50% מהקולות, הורוביץ קיבל 33% תמיכה ו-17% השיבו כי אינם יודעים למי יצביעו אם אלה יהיו שני המועמדים. במקביל, הודיע בשבוע שעבר חבר הכנסת דב חנין, שהתמודד בבחירות הקודמות נגד חולדאי, כי לא ישוב להתמודד.

"אני מת על העיר הזאת. אני לא יכול לתאר את החיים שלי בשום מקום אחר", אמר הורוביץ. "אני מכיר אותה מלמעלה – כחבר כנסת, מחוקק, איש תקשורת ומשפטן. ואני מכיר אותה מלמטה – כפעיל סביבתי וחברתי וכמי שכבר שנים שותף לכל כך הרבה יוזמות ומאבקים בעיר שלנו", הוסיף הורוביץ, שבראשית דבריו החמיא לראש העיר חולדאי ואמר כי "כל ראשי העיר עשו פה דברים טובים, גם ראש העיר הנוכחי, שמכהן כבר 15 שנה", אך בהמשך מתח עליו ביקורת ישירה ועקיפה.

הורוביץ במסיבת העיתונאים, היוםצילום: ניר כפרי

הורוביץ התייחס לכמה סוגיות ובהן חינוך, תחבורה, דיור, דרום תל אביב והביורוקרטיה העירונית. כך למשל, הבטיח להפחית את הצפיפות בכיתות הלימוד, שעומדת על כ-40 תלמידים. "שואלים מאיפה הכסף? במה שעלה שיפוץ בניין עיריית תל אביב ניתן היה לבנות 100 גני ילדים חדשים בעיר. אתם תחליטו, אתם תגידו מה שווה יותר לדעתכם".

בהמשך התייחס בהרחבה לעליית מחירי הנדל"ן והשכירות בתל אביב. "צעיר לא יכול להגיע לדירה, ומבוגר צריך בשלב מסוים לוותר על הדירה, כדי לממן לעצמו דיור מוגן. במקביל צצים כאן מגדלים עם דירות ענק במחירים הזויים, שבסוף עומדים ריקים ונטושים כולם", אמר הורוביץ, שהבטיח לקדם דיור בר השגה ודיור מוגן. "עירייה לא רק שיכולה לתכנן פרויקטים של דיור כך שיהיו בהם גם למשל דירות קטנות, אלא היא גם יכולה לבנות בעצמה, היא יכולה להשכיר דירות בעצמה".

לשאלת "הארץ" בעניין החיכוך הגובר בין מהגרים לתושבים ותיקים בדרום תל אביב, אמר הורוביץ: "המצב בדרום תל אביב הוא בלתי נסבל. זו חבית של חומר נפץ, שלא צריך להיות סוציולוג או מומחה כדי להבין שמצב כזה לא יכול להימשך", והסביר כי הפתרון היחיד, לדבריו, הוא הפסקת ייבוא של עובדים זרים ומתן היתרי עבודה, בכל רחבי הארץ, למהגרים המצויים בישראל.

במסיבת העיתונאים, ביקר הורוביץ את הקצאות התקציבים בשנים האחרונות. "אני רוצה לאזן מעט את סדר העדיפויות. השקעה בתשתיות, גם בתשתיות שנקרא להן ראוותניות לפעמים, אני לא פוסל אותה. היא חשובה. אבל צריך לעשות איזון שונה בין ההשקעה בתשתיות האלה לבין השקעה בשירותים לציבור", אמר הורוביץ, ומתח ביקורת מרומזת על התנהלותו של חולדאי: "אני לא בא כמישהו מלמעלה שדורס, מין מכבש. אני בא בגובה העיניים", אמר. בתשובה לשאלה כיצד ינהג אם יפסיד, אמר הורוביץ כי יישאר בכנסת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

לפיד ושר החוץ הטורקי, אתמול באנקרה. ראש ממשלת המעבר יצטרך להתנהל בזהירות, ובידיעה שברחבי המזרח התיכון עוקבים אחרי כל צעד

כרה"מ לפיד יעדיף להימנע מהסתבכות צבאית, אבל עשוי לפזול שמאלה

בנט בלשכת ראש הממשלה בירושלים, בינואר

רוצים לדעת מי יהיה מנהיג המרכז הבא? בידקו את מצב הביטקוין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ