אושר טרומית: מחנכים יעדכנו הורים שילדיהם לא הגיעו

הצעת החוק של חברי הכנסת לוי-אבקסיס ולוין נועדה לסייע במניעת שכחת ילדים בכלי רכב. על פי ההצעה, מוסדות חינוך שלא ידווחו על היעדרות - יענשו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית וברוב של 67 חברי כנסת הצעת חוק שעשויה למנוע שכחה של ילדים קטנים בכלי רכב. על פי ההצעה, גננות ומורים יידרשו להתקשר להורי ילדים שלא באו בבוקר למעון היום או לבית הספר כדי לברר את פשר היעדרותם.

ההצעה, שהגישו יריב לוין ואורלי לוי-אבקסיס (הליכוד ביתנו), מסמיכה את שרי החינוך והכלכלה לנסח תקנות בדבר נוהלי חובת ההתקשרות של מוסדות חינוך ומעונות יום להורי ילדים לצורך דיווח על היעדרם מהמוסד. התקנות צפויות לכלול גם ענישה כלפי מוסדות חינוך שלא ייצרו קשר עם ההורים. בדברי ההסבר לחוק נכתב כי הטלת חובת ההתקשרות תקל בגילאים מאוחרים יותר גם על זיהוי נשירה מוקדמת ממוסדות חינוך, תסייע לטפל בזמן אמת בהידרדרות בני נוער לעבריינות, סמים וצריכת אלכוהול.

"הצעת החוק היא תולדה של ריבוי מקרים בשנים האחרונות, שבהם ילדים נשכחו ברכבי ההורים ובהסעות למוסדות”, אמרה לוי-אבקסיס, “רק בשבוע האחרון התבשרנו על מקרה טראגי נוסף של מות פעוטה בת תשעה חודשים שנשכחה ברכב”. לדברי לוי-אבקסיס, “בין השנים 2013-2008 פורסמו בתקשורת יותר מ-180 מקרים בהם ילדים הושארו לבדם ברכב, 11 מתוכם נגמרו במוות ורבים הסתיימו בפגיעה אנושה לילד".

כלי הרכב בו נשכחה תינוקת ברמת גן, בשבוע שעבר

סגן שר החינוך אבי וורצמן (הבית היהודי) אמר בדיון במליאה כי אגף ההסעות במשרד שינה את הנהלים רק לאחרונה, כדי למנוע שכחת ילדים ברכבי ההסעה.

כך, למשל, נאסר על הנהגים להתקין וילונות אטומים ברכבי ההסעה על מנת שעוברים ושבים יוכלו להבחין בילד שנשכח. מלבד זאת, משרד החינוך יעניק העדפה במכרז לכלי רכב עם התקנים טכנולוגיים המונעים שכחת ילדים ויטיל קנס של 500 שקלים על חברה שלא ביצעה סריקה בתום ההסעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ