ניר חסון
ניר חסון

יו”ר ישראל־ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף הבוקר (שלישי) במילים קשות את ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, על רקע מערכת הבחירות המקומיות בעיר. שר החוץ לשעבר מריץ את מקורבו, משה ליאון, לתפקיד ראש העיר, מעורב מאוד במסע הבחירות ואף מלווה אותו בחלק מחוג הבית.

בריאיון לגלי צה”ל, ענה ליברמן בתשובה לשאלת המראיין רזי ברקאי, על כך שהסיבה לקרע בינו לברקת היא סירובו של ברקת להיענות למינויים פוליטיים של ליברמן: "הכל שקרים, שמאוד מאפיינים את ניר ברקת. מעולם לא דיברתי איתו על מינויים". הוא הוסיף כי “במקום לדבר על ההישגים שלו, הוא (ברקת, נ”ח) רק משמיץ את יריבו. הוא נמצא בהיסטריה ובחרדה והולך להפסיד את הבחירות”.

ליברמן גם תקף בחריפות את העיתון “ישראל היום”, העיתון המקורב ללשכת ראש הממשלה, בשל תמיכתו בברקת - והאשים אותו בפרסום ידיעה “שקרית”, על כוונתו, כביכול, של ראש העיר לשעבר, אורי לופוליאנסקי להצטרף למרוץ - וזאת לדבריו, בניסיון לפגוע בסיכוייו של ליאון. “פרסמו דבר שבא לשרת את ניר ברקת במרוץ, שקר וכזב ללא שום תימוכין”, אמר ליברמן. לופוליאנסקי בעצמו אמר אתמול: “לא אכחיש שיש עלי לחצים לשוב לכהן כראש עיריית ירושלים, אבל אני עדיין לא בתמונה הזו”.

שלט של ליאון והליכוד-ביתנו בירושלים, לפני כחודש

זו הפעם השנייה בשבוע האחרון בה תוקף ליברמן בחריפות את ברקת ואת ישראל היום, לאחר שבריאיון לרדיו ירושלים אמר על הידיעה על הצטרפות לופוליאנסקי למרוץ: “אם לקחת בחשבון שזה התפרסם בעיתון ‘פראבדה ישראל היום’, אז ברור שזה ספין של מטה ברקת”. עוד הוסיף כי העיתון “מייצג רק אינטרסים... זה עיתון פרסונלי, לא אידיאולוגי”.

ממטה ברקת נמסר בתגובה כי "הדברים של ליברמן הם גיבוב של השמצות ושקרים, שאינם יכולים לכסות על העובדה שליברמן - שגם הוא אינו תושב ירושלים, נאלץ לגייס מועמד אלמוני מגבעתיים, בדיל עם אריה דרעי, שהודה בכך בראיונות פומביים, מתוך כוונה לזכות בקולות החרדים בדיל פוליטי. ירושלים אינה עוד תחנה בדרך לצבירת כוח פוליטי”. ליברמן התייחס בריאיון לכך שליאון לא היה תושב העיר עד לאחרונה, ואמר: “כשרוצים להביא מישהו חזק שיתקן את המצב מביאים לא רק מעיר אחרת אלא ממדינה אחרת”.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ