יהונתן ליס
יהונתן ליס

מסיבת העיתונאים המשותפת שבה הכריזו חברי הכנסת איתן כבל ואראל מרגלית על תמיכתם במועמדותו של ח"כ יצחק הרצוג הצליחה לעורר במעט את מערכת הבחירות המנומנמת לראשות מפלגת העבודה. שלושת חברי הכנסת חברו למחנה משותף שנועד להדיח את יו"ר המפלגה, שלי יחימוביץ', בבחירות בנובמבר הקרוב.

אלא שמנגד, יחימוביץ' הציגה מפגן תמיכה מרשים משלה, לאחר שחמישה מחברי סיעתה הכריזו על תמיכתם בה. ח"כ אבישי ברוורמן, שהודיע אתמול על חבירתו ליחימוביץ', אמר כי "מפלגת העבודה סבלה בשנים האחרונות ממאבקים בלתי פוסקים שהחלישו אותנו ופגעו בנו וביכולתנו להוות אלטרנטיבה שלטונית. בימים של משבר חמור, כלכלי, חברתי ומדיני אנחנו צריכים להעמיד אלטרנטיבה אידיאולוגית ברורה".

האם יחימוביץ' נמצאת בדרכה לעשות היסטוריה ולזכות בכהונה שנייה ברציפות במפלגה שהתמידה בחיסול ראשיה בשנים האחרונות? האם הרצוג יצליח לגבש תמיכה מספקת כדי להביא להדחתה? בעבודה לא ידעו אתמול לומר. "אין אפשרות לערוך סקרים מהימנים בקרב מפקד של מפלגה ולכן אין לנו יכולת לדעת באמת מהם יחסי הכוחות בין יחימוביץ' להרצוג", אמרו אתמול גורמים בסביבתו של הרצוג.

ח"כים המזוהים עם יחימוביץ' הביעו ביטחון בניצחונה. לדבריהם, "יחימוביץ' מאוד פופולרית. מתפקדי העבודה אוהבים אותה ומנהלים איתה דיאלוג". לדברי המקורבים, "להרצוג יש היום בעיה קשה: המתפקדים רוצים שקט. הם רוצים לראות שילוב זרועות ועבודה משותפת ולא עימותים ופלגנות". בסביבתו של הרצוג העריכו אתמול שהניצחון על יחימוביץ' אפשרי. "שלי רחוקה מלהיות גוויה פוליטית למרות הכישלון שלה בבחירות, אבל כללי המשחק מאז ההתמודדות הקודמת השתנו", אמר בכיר המקורב לו.

אחד מחברי הכנסת של העבודה, שהחליט שלא להתמודד על הנהגת המפלגה, אמר אתמול כי "זאת מערכת בחירות לא חשובה ולא מעניינת. היא נכפית עלינו בגלל חוקת המפלגה. אין בחירות באופק ואם יצוץ בעתיד מועמד אטרקטיבי יותר, בקנה המידה של גבי אשכנזי למשל, המפלגה תכפה התמודדות נוספת לפני הבחירות".

יחימוביץ' והרצוג בישיבת סיעת העבודהצילום: טלי מאייר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה

כריך "אומלט אנד צ'יז" של "סלין פרייטאג בייגל"

קשה להבחין בדוכן הזה, שמצליח להוסיף רוח כל כך נדרשת לשינקין

בראד פיט למגזין הגברים GQ. מה השתבש?

גופה? בובת שעווה? הרשת תוהה מה עולל מגזין GQ לבראד פיט

יאיר לפיד בלשכתו בתל-אביב. צעירים וימנים מתונים במרכז הקמפיין

מול מכונת הרעל של נתניהו, זה מה שלפיד צריך לעשות

המכללה האקדמית הדסה בירושלים, ב-2020. לדברי פרופ' חנה הרצוג, "נשים הן הנפגעות העיקריות מהתקנונים"

במסלולים לחרדים במוסדות אקדמיים דורשים מנשים לבוש צנוע

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ