לפיד אסר על חברי סיעתו להשתתף במפגש עם עם אבו מאזן

נשיא הרשות הזמין את חברי השדולה לפתרון הסכסוך למפגש חגיגי ברמאללה. 5 ח"כים מיש עתיד אישרו תחילה את הגעתם, אך ביטלו בעקבות הנחייה מהנהגת המפלגה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חברי סיעת יש עתיד הודיעו אמש כי לא ישתתפו במפגש ח"כים עם נשיא הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו-מאזן), לכבוד ראש השנה. עבאס הזמין את חברי הכנסת, חברי השדולה לפתרון הסכסוך הישראלי-פלשתיני, לפגישה חגיגית עמו ברמאללה בשבוע הבא. ״בימים בהם מתקיים משא ומתן מדיני ישיר בין הצדדים, אנו סבורים כי אין זה נכון שחברי קואליציה יבצעו מסלול עוקף לשיחות הרשמיות המתקיימות ויאפשרו לתהליך להתקיים בפרוצדורות המקובלות״, הסבירו במפלגה.

בשדולה חברים 7 ח"כים של יש עתיד, ו-5 מהם אף אישרו תחילה את הגעתם למפגש החגיגי. אך לאחר שהתקבלה הנחייה מכיוונו של יו"ר המפלגה, שר האוצר יאיר לפיד, ביטלו החמישה את השתתפותם.

ההזמנה מצד עבאס נולדה בעקבות כינוס תקדימי שהתקיים בכנסת לפני כשלושה שבועות, ביוזמת ח"כ חיליק בר ממפלגת העבודה וחברי הכנסת של השדולה לפתרון הסכסוך הישראלי-ערבי ותנועת "קול אחד", כינוס שכלל 36 ח"כים ושרים וכן את נציגי הוועדה הפלסטינית לדיאלוג עם החברה הישראלית, שמינה אבו מאזן. בכינוס הוצבו בכנסת דגלי ישראל ופלסטין זה לצד זה.

ישיבת סיעת יש עתיד

ח״כ בר, יו״ר השדולה, אמר אתמול, ״אני מודה ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן על הזמנתו. בכוונתנו להגיע לביקור הגומלין עם חברי כנסת מכל גווני הקשת הפוליטית, הן מהקואליציה והן מהאופוזיציה, ולהמשיך לתת תמיכה למו״מ המתנהל בימים אלו בין ישראל לרשות ברוח פתרון שתי המדינות. 36 חברות וחברי הכנסת שנכחו במפגש בכנסת, וגם אלו אשר יבקרו יחד איתי ברמאללה, משקפים את הרוב שיש לפתרון שתי המדינות בכנסת ובציבור. עלינו לתרגם את התמיכה הרחבה להסכם שלום על בסיס שתי מדינות לשני עמים, הפתרון היחידי אשר יבטיח כי מדינת ישראל תישאר מדינה יהודית ודמוקרטית״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ