עשרות ח"כים נתקעו שעות במטוס בקרקוב בשל תקלה טכנית

חברי הכנסת היו אמורים לחזור לישראל לאחר שביקרו באושוויץ. ח"כ שקד מתוך המטוס: "כשחוזרים מאושוויץ לוקחים דברים בפרופורציה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

עשרות מחברי הכנסת שביקרו בפולין לרגל אירועי יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, והיו אמורים לשוב הבוקר (שלישי) לישראל, נתקעו בשדה התעופה הצבאי בקרקוב, בשל תקלה טכנית במטוסם. מטוס נוסף, שעליו חלק מחברי המשלחת, כבר נחת בישראל. לקראת השעה 11 בבוקר, באיחור של כשמונה שעות, המריא המטוס החלופי לארץ.

בין המקורקעים, שנאלצו לישון הלילה בתוך המטוס התקוע, נמצאים השר נפתלי בנט, יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג והח"כים ראובן ריבלין, איילת שקד שולי מועלם רפאלי ומיכל רוזין. הבוקר הגיע לשדה התעופה מטוס חלופי ולדברי ח"כ רוזין, החכי"ם צפויים לעבור אליו בקרוב ולהמריא לישראל. בעקבות העיכוב, הודיעה הכנסת על שינויים בלוח הזמנים של הדיונים היום.

הסטאטוס של ח"כ איילת שקד מתוך המטוס

חברי הכנסת והעיתונאים על המטוס מיהרו להעלות סטטוסים, תמונות והלצות מתוך המטוס. כך, השר בנט כתב כי קיים "חשש קל שעמיר בניון (הזמר, שהשתתף במשלחת) איבד את השמיעה מהנחירות שלי". ח"כ שקד סיפרה: "אנחנו תקועים כבר 7 שעות במטוס בשדה התעופה הצבאי בקרקוב. כשחוזרים מאושוויץ לוקחים דברים בפרופורציה. שומרים על מצב רוח טוב. מיכאל אוריך שיושב לידי, ניצול בוכנוואלד, שומר על אופטימיות ומצב רוח מרומם".

העיתונאי עמית סגל (חדשות 2), תאר אתה אווירה במטוס. "בוז'י הרצוג משמש ככרוז, נפתלי בנט במניין עם הח"כים של ש"ס, ובלי מחיצה מהח"כיות של מרצ", כתב. "יו"ר הקואליציה שמח שהתבטלו הצבעות ויו"רי ועדות הכלכלה והכספים רבים על זכות שימוש במטען היחיד לאייפון. מתבדחים כאן שבוז'י לא ממריא ושחסר מעוף לפוליטיקאים. אם על כל בדיחה היה ליטר דלק כבר היינו מגיעים לירח. אבל בינתיים תקועים עם רבע כנסת בשדה התעופה הצבאי של קרקוב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ