ברק רביד - צרובה
ברק רביד

על רקע המשבר החריף בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הכלכלה נפתלי בנט נדחה הדיון שהיה אמור להתקיים היום בממשלה בנושא איום החרם נגד ישראל. הדיון היה אמור להיפתח בשעה 10:00, אך שעה קלה קודם לכן הודיעה לשכת ראש הממשלה לשרים כי הדיון נדחה לשעות אחר הצהריים, וזמן קצר אחר כך הודיעה הלשכה על דחייה נוספת, למחר בבוקר.

בישיבה היו אמורים להיפגש ראש הממשלה נתניהו ושר הכלכלה בנט לראשונה מאז פרוץ המשבר ביניהם ביום ראשון. גורם בלשכת ראש הממשלה אמר כי אם בנט לא יתנצל בפני ראש הממשלה, כלל לא בטוח שיוזמן לישיבה בנושא החרמות במועדה החדש ולישיבות אחרות. "אי אפשר לסמוך על בנט כי הוא כל הזמן מדליף", אמר מקור בלשכת ראש הממשלה.

שרת המשפטים ציפי לבני פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה פוסט חריף נגד בנט בעקבות ביטול הדיון. "הודיעו שבוטל היום דיון על ה-BDS", כתבה לבני. "חבל דווקא, כי הקשבתי אמש לנאומו של בנט ויש לי תכנית פעולה המבוססת, איך לא, על הסברה ופרסום בהתאם לעיקרי דבריו". לבני כתבה בסרקזם כי היא מציעה לצאת למסע פרסום בעולם בעקבות בנט: "דמיינו תמונות של ילדינו הטובים מנוער הגבעות בפעולות תג מחיר למיניהן. טוב, אולי לא תג מחיר על מנזרים וכנסיות, כי בכל זאת לא נעים. הכיתוב שילווה את התשדיר יהיה 'ישראל החליטה: ריבונות על הכל'". הצעה נוספת - 'פה זה לא דרום אפריקה - אצלנו הפלסטינים הם לא אזרחים סוג ב', הם פשוט לא אזרחים בכלל', או 'אנחנו תמיד צודקים, וכשאמרנו שלום, אז לא באמת התכוונו'. ולסיכום: שיהיה לנו בהצלחה".

בנט ונתניהו בכנסת, באפריל האחרון

    את הדיון שנדחה יזם נתניהו, לדברי פקיד ישראלי בכיר, בעקבות הפרסום ב"הארץ" על החלטת חברת הפנסיה הגדולה בהולנד, PGGM, למשוך את השקעותיה מחמשת הבנקים הגדולים בישראל. מלבד בנט ולבני, שביניהם ניטש ויכוח עז בסוגייה, הוזמנו לדיון שר החוץ אביגדור ליברמן, שר האוצר יאיר לפיד, שר החינוך שי פירון, שר המדע יעקב פרי, שר החקלאות יאיר שמיר, השר לענייני מודיעין ואסטרטגיה יובל שטייניץ ושר הביטחון משה יעלון. בנוסף הוזמנו היועץ המשפטי לממשלה, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, מנכ"ל משרד החוץ ונציגי המוסד, אמ"ן והשב"כ.

    הבוקר הגיעה לשיא המתיחות בין נתניהו ובנט, בשל התקפותיו החריפות של האחרון על ראש הממשלה בשבוע האחרון, ובהן ההאשמה ב"אובדן עשתונות ערכי". בלשכת נתניהו אמרו הבוקר כי לבנט הועבר מסר שלפיו עליו להתנצל על דבריו "באופן פומבי, חד וברור" - ולא, הרכב הממשלה יהיה בסכנה. בלשכה כינו את בנט "חצוף", ואמרו כי "הסגנון חסר האחריות שלו לא יעבור בשתיקה. הובהר לו שיהיה מחיר לאי-התנצלות".

    לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

    הזינו שם שיוצג באתר
    משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ