יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע היום (שלישי) לבג"ץ כי אין באפשרותו למנות יו"רלוועדת החוץ והביטחון של הכנסת,בשל מעורבותו בקידום העסקה לשחרור האסירים הפלסטינים תמורת המרגל הישראלי יונתן פולארד. בתחילת מארס התחייב נתניהו בפני בית המשפט למנות יו"ר לוועדה עד סוף החודש, שהסתיים שלשום.

הממונה על ענייני הבג"צים בפרקליטות המדינה, עו"ד שוש שמואלי, הגישה היום הודעת עדכון בשם נתניהו לבית המשפט. “בימים האחרונים חלו התפתחויות מדיניות כבדות משקל, והתהליכים נמצאים בעיצומם. כתוצאה מכך, בנקודת הזמן הנוכחית, אין בידי המשיב 1 (נתניהו) לממש את כוונתו וזאת בשים לב למשמעויות האפשריות של התהליכים האמורים".

בניגוד להודעה הקודמת, הפעם נתניהו לא נקב במועד בו הוא מתכוון למנות יו"ר מטעמו. ח"כ הנחשב מקורב לנתניהו אמר אתמול כי "לא התקבלה כל החלטה בשאלת איוש תפקיד יו"ר הוועדה, ולא תתקבל החלטה בתקופה הקרובה".

ליברמן ונתניהו בוועדת החוץ והביטחוןצילום: אמיל סלמן

נתניהו בוחן את האפשרות למנות לתפקיד את יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ צחי הנגבי, את סגן שר החוץ, זאב אלקין, או את יו"ר הקואליציה הפורש, יריב לוין מהליכוד. ביש עתיד טענו באחרונה שנתניהו הסכים לערוך רוטציה בין מועמד מטעמו לבין יו"ר סיעת יש עתיד, ח"כ עפר שלח – אף שבעבר הביע התנגדות חריפה למינויו לתפקיד.

תשובת נתניהו לבג"ץ הועברה בתגובה לעתירה שהגישה נגדו מפלגת העבודה, בדרישה למנות לאלתר יו"ר קבוע לוועדה. "זאת תשובה מאוד מביכה שמבזה את בית המשפט העליון”, תקף אתמול ח”כ איתן כבל, יו”ר סיעת העבודה ואחד ממגישי העתירה. לדבריו, “מוטב היה אילו נתניהו היה אומר 'אני לא יודע את מי למנות ואין לי את היכולת להחליט, תנו לי עוד קצת זמן'. התשובה שנתן פאתטית ומעידה על חוסר יכולתו לקבל החלטות חשובות גם בנושאים אחרים".

כתבות מומלצות

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

בנט בלשכת ראש הממשלה בירושלים, בינואר

רוצים לדעת מי יהיה מנהיג המרכז הבא? בידקו את מצב הביטקוין

א"ב יהושע בביתו בגבעתיים

"בסוף נחבק את מנסור עבאס וחבריו, אבל לא אזכה לראות את זה"

מדור טיסות 
וובה דיאצ'נקו
אירינה טיפוגרף
צילום: תומר אפלבאום 
נתב"ג
נמל התעופה בן גוריון
שדה תעופה

שכנה צברית הביאה לי עיתון ואמרה: "תסתכלי, דרושים". ככה התקבלתי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ