בכיר בישראל ביתנו: לא נתמוך במועמדות ריבלין

במפלגה הזכירו כי ריבלין בלם כיו"ר כנסת יוזמות שלה כגון הקמת ועדת חקירה לעמותות שמאל. במקביל, בביש עתיד מנסים לקדם את מועמדותה של איציק

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בכיר בישראל ביתנו הבהיר היום (רביעי) כי מפלגתו לא תתמוך במועמדותו של ראובן (רובי) ריבלין לנשיאות – היות והאחרון, כיו"ר הכנסת – בלם יוזמות של המפלגה. "ריבלין מנע מהלך שנועד למנוע פנסיה לעזמי בשארה, שיזמה ישראל ביתנו", אמר הבכיר, והוסיף כי "הוא מנע הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לעמותות השמאל. הביקור הראשון של ריבלין כיו"ר הכנסת היה לאום אל פאחם. למה הוא לא ביקר ביישובים שתורמים למדינה?"

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הופתע מהחלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לתמוך בריבלין. רק אתמול שוחחו ליברמן ונתניהו בטלפון וסיכמו לקדם ביחד את אחד המועמדים לנשיאות, כל עוד לא מדובר בריבלין. "נתניהו נעלם", אמר גורם במפלגה, "אז איווט ממשיך הלאה ויימצא בעצמו במי לתמוך". ליברמן עצמו אמר ל-Ynet: "אני ונתניהו דיברנו ימים ושבועות על כל מועמד אפשרי, רק לא על ריבלין".

ליברמן וריבלין בכנסת, ב-2011

בתוך כך, פעילים בכירים ביש עתיד החלו בימים האחרונים ללחוץ על חברים בסיעה לתמוך בדליה איציק לנשיאות. יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הכריז בעבר כי לחברי המפלגה יינתן חופש הצבעה מלא, אולם בימים האחרונים החלו הפעילים לנסות ולרתום את חברי הסיעה לתמוך במועמדותה של איציק.

במערכת הפוליטית העריכו היום כי המהלך הוא חלק מניסיון של איציק ויו"ר ישראל ביתנו ליברמן לייצר חזית משותפת עם יש עתיד, כדי לשפר את סיכוייה של איציק. ח"כים מיש עתיד הכריזו בימים האחרונים על תמיכתם בכמה מהמועמדים, אולם אחרים שומרים את הקלפים קרוב לחזה. כך, קבוצה של חברי כנסת שבחרה לפי שעה לא להיחשף צפויה לתמוך ברובי ריבלין; ח"כ יפעת קריב, כמו גם כמה מחבריה לסיעה, מתכוונים לתמוך במועמדותה של דליה דורנר ואילו השר מאיר כהן הודיע שיתמוך במאיר שטרית.

לא ברור אם למאמץ הנוכחי לשדל את חברי המפלגה לתמוך כאיש אחד במועמדותה של איציק יש סיכוי, ואם לפיד יירתם למהלך אחרי שהצהיר שיעניק חופש הצבעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ