4 ימים לפני הבחירות: ח"כ בן אליעזר נחקר בחשד לקבלת כספים בניגוד לחוק

לדברי המועמד לנשיאות, הוא נדרש להתייצב במשרדי להב 433 בהתראה של 20 דקות. לשכת פואד: "העיתוי תמוה. הוא מסר את כל המידע שברשותו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר נחקר הבוקר (שישי) באזהרה במשרדי להב 433 בחשד לקבלת כספים בניגוד לחוק. החקירה נפתחה בעקבות מידע שהגיע ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ועסק בסוגיית מימון הפנטהאוז שרכש בן אליעזר בדצמבר 2011 ביפו בעלות של תשעה מיליון שקלים. היועץ המשפטי לממשלה הורה לראש האגף לחקירות ולמודיעין לזמן את בן אליעזר לצורך קיום בדיקה משטרתית בשיתוף פעולה עם רשות המסים.

בלשכתו של בן אליעזר הכחישו את החשדות והגדירו את עיתוי החקירה, ארבעה ימים לפני מועד הבחירות לנשיאות, כ"תמוה". בהודעה שפרסמה לשכתו נטען כי בן אליעזר התבשר רק הבוקר על החשדות נגדו. "ח"כ בן אליעזר הגיע הבוקר, בהתראה של 20 דקות, למסור את כל המידע שהתבקש. בן אליעזר ביקש מהגורמים הרלוונטיים לסיים את הבדיקה מהר ככל הניתן ולהביא את האמת לידיעת הציבור".

בדצמבר 2011 רכש ח"כ בן אליעזר פנטהאוז בפרויקט יוקרה ביפו. על פי ההערכות, שווי הפנטהאוז נאמד ב-9 מיליון שקל. בפנטהאוז חמישה חדרים, מרפסת, שטח של 100 מ"ר ונוף לים. בראיון ל-TheMarker לפני כשנה וחצי התייחס בן אליעזר לרכישה וסיפר כי "באופן נדיר, הגשתי ליו"ר הכנסת ולמשרד מבקר המדינה את פירוט כל מקורות התשלום, כולל המשכנתא שאדרש ליטול".

ח"כ בן אליעזר, השבוע בכנסת

ח"כ בן אליעזר נחשב למועמד מוביל לעלייה לסיבוב השני מול ח"כ ראובן ריבלין, שככל הנראה כבר הבטיח את מקומו. בן אליעזר נהנה מתמיכה חוצת מפלגות, החל מישראל ביתנו ועד המפלגות הערביות. במערכת הפוליטית העריכו שבסיבוב השני, גוברים סיכוייו של בן אליעזר לנצח אם יצליח לשכנע את יש עתיד שהטילה וטו על בחירתו לאחר שלא התייצב להצבעה על רפורמת הגיוס שהובילה המפלגה.

כנגד ארבעה מבין המועמדים לנשיאות פורסם מידע מכפיש או מידע הגובל בפלילים בעיתוי סמוך להצהרת ההתמודדות. כך, התוכנית "עובדה" הציגה תחקיר על חברותו של בן אליעזר בשורת בתי קזינו בלונדון שלטענתו הוא רק הגיע לאכול במקום. בן אליעזר אמר בשבועות האחרונים כי הוא יודע כי חוקרים פרטיים מנסים לאתר מידע מכפיש אודותיו. בין היתר, לדבריו, ניסו לאסוף מידע מכפיש סביב נישואיו הראשונים.

על ח"כ מאיר שטרית פורסם כי ישנו הסכם שתיקה בינו לבין מנהלת משק בביתו שקיבלה פיצויים בגובה רבע מיליון שקל לאחר שעבדה במקום כשנתיים. שטרית סירב לומר מה הנסיבות שהובילו להסכם. חבר הכנסת מ"התנועה" האשים את "אחד המועמדים" באחריות לחשיפת המידע המכפיש על יתר המועמדים.

לפני כחודשיים, פתחה המשטרה בבדיקת עדויות לפיהן השר סילבן שלום תקף מינית עובדת בלשכתו לפני 16 שנה - אך על המקרה הזה חלה התיישנות. היועץ המשפטי פנה לכמה נשים נוספות שעבדו בלשכתו בשנים האחרונות, אך אלה סירבו להתלונן והיועץ הורה על סגירת בדיקת הפרשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ