עדכונים שוטפים |

שטרית: בבעלותי ארבע דירות בשווי כ-5 מיליון שקלים

במשטרה וברשות המסים חושדים שבן אליעזר לא דיווח על יותר מחצי מיליון דולר שהחזיק בכספת ■ שכטמן: אם לא אבחר אשקול כניסה לפוליטיקה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הכנסת תבחר מחר (שלישי) בהצבעה חשאית את הנשיא העשירי של מדינת ישראל. סבב ההצבעה הראשון ייפתח בשעה 11:00 ובעקבותיו יתקיים ככל הנראה סבב נוסף. היום פועלים המועמדים במשכן בניסיון לגייס תומכים נוספים. ח"כ מאיר שטרית (התנועה) פועל לנסות ולהרחיב את בסיס התמיכה בו ביש עתיד. השופטת בדימוס דליה דורנר תקיים מרתון פגישות עם חברי ש"ס, חד"ש וישראל ביתנו ופרופ' דן שכטמן, שאיש מבין חברי הכנסת לא הכריז פומבית על תמיכה בו, הודיע כי ישקול כניסה לחיים הפוליטיים והקמת מפלגה אם לא ייבחר.

18:45: השר יובל שטייניץ הודיע על תמיכתו בראובן ריבלין בבחירות לנשיאות.

16:20: ח"כ ראובן ריבלין ניגש אל נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד ולחץ את ידו חרף מערכת היחסים העכורה ביניהם. ריבלין נשא דברים נרגשים בפני חברי סיעת הליכוד: "נולדתי לתנועת החירות, ומעולם לא עזבתי אותה מול שום פיתוי או אתנן. מחר יכולה להיות שעתי הגדולה, אבל גם שעתה הגדולה של התנועה הזו כאשר אחד מבניה ייבחר לנשיא המדינה של כולם", אמר. "אני מודה לכם חבריי, על עמידתכם לצדי ותמיכתכם בי לכהונת נשיא המדינה".

נתניהו וריבלין לוחצים ידיים בישיבת סיעת הליכוד, היום

15:21: ראש הממשלה נתניהו לא התייחס היום מיוזמתו להתמודדות ריבלין בפתח ישיבת סיעת הליכוד. כשנשאל על ידי עיתונאים האם הוא תומך בו, השיב נתניהו: "כן, איחלתי לו הצלחה קודם ואני מאחל לו הצלחה עכשיו".

14:21: חברי הכנסת סתיו שפיר ומשה מזרחי ממפלגת העבודה הודיעו על תמיכתם בשופטת בדימוס דליה דורנר.

12:58: המשטרה ורשות המסים בודקות חשד שהמתמודד לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר הגיש תצהיר הון שקרי לרשות ולמבקר הכנסת. ברשת ב' דווח כי מלבד ההלוואה בסך מאות אלפי דולרים שנטל מאיש העסקים אברהם נניקשווילי, שעליה לא דיווח, התברר כי לבן אליעזר היתה ככל הנראה כספת בבנק דיסקונט בירושלים, בה יותר מחצי מיליון דולר. לפי החשד, לכספת הועברו כספים מאנשי עסקים ומקרובי משפחה של בן אליעזר, שבשלב זה לא ברור בעבור מה ניתנו הכספים וכיצד הגיע הכסף שלא דווח לרשויות.

שטרית בישיבת סיעת התנועה, היום

12:36: אחרי שארבעת המועמדים פרסמו אתמול הצהרות הון, התייחס היום לסוגיה גם ח"כ מאיר שטרית (התנועה). בישיבת סיעת התנועה אמר שטרית כי בבעלותו ארבע דירות בשווי כולל של כ-5.3 מיליון שקלים. זאת לאחר שמוקדם יותר אמר בראיונות כי בבעלותו גם דירה נוספת, חמישית במספר, במגדל משה אביב ברמת גן. הדירה, בגודל של כ-96 מ"ר (2 חדרים), נרכשה על ידי רעייתו רותי שטרית ב-2007, בזמן שכיהן כשר הפנים, תמורת כ-450 אלף דולר. שווי הדירה מוערך כיום ב-2.5-2 מיליון שקל. שטרית לא חשף פרטים נוספים על היקף הנכסים שבבעלות אשתו.

12:23: פרופ' דן שכטמן אמר במסיבת עיתונאים בכנסת כי אם לא ייבחר לנשיאות ישקול להצטרף לפוליטיקה ולהקים מפלגה. לדבריו, הוא אינו פוסל חבירה למפלגתו העתידית של השר לשעבר משה כחלון.

שכטמן הוסיף כי נפגש באחרונה עם כחלון וכי הרעיון לחבירה משותפת בבחירות הקרובות "לא נפסל על הסף". אם יקים מפלגה עצמאית, זאת תהיה - לדבריו - מפלגת מרכז פוליטית. "אני לא פוסל את האפשרות הזאת, זה בהחלט יכול לקרות וזה עלה גם בעבר״, סיפר שכטמן וציין שהסקרים בשבועות האחרונים מקנים לו אהדה ציבורית רחבה. ״אנחנו צריכים להגיע לשלום עם שכנינו, זה ברור. אין ספק שצריך להשיג את תמיכת העולם״, אמר בניסיון ראשון להציג את תפישת עולמו המדינית, צעד שממנו נמנע עד כה במסגרת הקמפיין לנשיאות.

איש מבין חברי הכנסת לא הצהיר עד כה באופן פומבי על תמיכה במועמדותו של שכטמן לנשיאות, ואולם להערכתו הוא השיג מספיק תומכים שיסייעו לו לעלות לסיבוב השני. ״התמיכה בי תהיה גדולה, לאור השיחות שניהלתי עם חברי הכנסת", אמר, "אני מאמין שאוכל להיות מספר 2. בסקרים שנערכו בקרב הציבור, אני כל הזמן מספר 2".

שכטמן הסביר שהחליט לכנס את מסיבת העיתונאים בניסיון נוסף להשפיע על חברי הכנסת. ״הח"כים מאזינים לציבור. הציבור אוהד את מועמדותי ואתם הגשר ביני לבין הציבור״, הוסיף.

10:51: מועצת חכמי התורה בראשות נשיא הרב שלום כהן העניקה לחברי סיעת ש"ס חופש הצבעה בסיבוב הראשון לבחירת נשיא המדינה.

סיעת העבודה צפויה לאמץ היום את המלצת יו"ר המפלגה, יצחק הרצוג, ולהעניק אף היא חופש הצבעה לחבריה. מאז פרישתו של בנימין בן אליעזר מההתמודדות שלשום פעלו חברי המפלגה בניסיון לאתר מועמד מוסכם שיזכה לתמיכת מפלגתם. הרצוג ביקש לבדוק אפשרות לקדם מועמד משותף לאופוזיציה כולה – אך האפשרות ירדה מעל הפרק.

על פי ההערכות, לפחות חמישה מבין חברי העבודה, שהתכוונו לתמוך בבן אליעזר, יעבירו את תמיכתם לשופטת בדימוס דורנר. שלושה נוספים, בהם שלי יחימוביץ' וח"כ מיקי רוזנטל, הבטיחו את תמיכתם בראובן ריבלין. היתר עשויים לפצל את תמיכתם בין המועמדים הנוספים. ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ הכריז אתמול רשמית על תמיכתו בדורנר, והוא מתווסף לארבעה ח"כים נוספים מהמפלגה שהעבירו את תמיכתם אליה שלשום.

בעקבות החקירה שנפתחה סביב מימון רכישת ביתו של בן אליעזר (מפלגת העבודה), מיהרו אתמול ארבעה מבין חמשת המועמדים לנשיאות לפרסם הצהרות הון מטעמם. ח"כ שטרית, החליט שלא לחשוף את ההון המוחזק בידיו, שהוערך על ידי המגזין פורבס בכ-55 מיליון שקלים.

בהכנת הידיעה השתתף יניב קובוביץ

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ