יהונתן ליס
יהונתן ליס

חבר הכנסת בנימין בן אליעזר שילם כ–1.2 מיליון שקלים במזומן תמורת ביתו הקודם, במתחם הווילות "טורקיז" שבראשון לציון. בחדשות ערוץ 2 נחשפו הערב (רביעי) שתי קבלות שניתנו לבן אליעזר תמורת התשלומים, שהועברו לפני כמה שנים: קבלה אחת ניתנה לו עבור 545,375 שקלים במזומן והאחרת עבור 716,960 שקלים במזומן. הרכישה במזומן אינה מהווה עבירה על החוק, אך לא ברור מדוע בחר בן אליעזר להחזיק בסכומים גדולים של כסף מזומן לשם רכישת הבית.

מסמך נוסף שנחשף בחדשות 2 גילה כי בן אליעזר ואשתו, דולי, העבירו 405 אלף דולר מחשבונם לחשבונה של בתה של דולי, טליה, בניו זילנד. חקירת המשטרה בעניינו של בן אליעזר מתמקדת בין היתר בהעברות כספים בין פואד לבין ילדיו, ובניסיון לברר אם עשה שימוש בשמם של הילדים ובחשבונות הבנק שלהם כדי להסוות קבלת כספי שוחד.

דוברו של בן אליעזר הסביר היום שמקור הכסף המזומן הוא בדירה קודמת שמכרו בני הזוג בן אליעזר. "בני הזוג בן אליעזר מכרו דירה, והתמורה הופקדה בנאמנות אצל עורכת דין. אנו דוחים כל ניסיון לייצר מצג שווא. כל תשלום לבית הוצא מכספו של בנימין בן אליעזר". בהמשך התגובה נטען כי בני הזוג נפלו קרבן לתרגיל עוקץ מצד עורכת דין שבידיה הפקידו את הכסף ומתה מאז. "בזמן שעורכת הדין שמרה על כספי בני הזוג היא השקיעה את כספם בבורסה ללא ידיעתם והפסידה, לכן העבירה את הכסף באיחור ובתשלומים", לשון התגובה.

בן אליעזר בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

עוד נמסר כי "מחשבון הבנק של דולי ופואד בישראל בוצעה העברה בנקאית שקופה ומסודרת 'מחשבון לחשבון', לחשבונה של בתם בניו זילנד. מקור הכסף הוא ממכירת הדירה של ביתם וכן סיוע כספי של בנם לאחותו. בתם, היגרה למספר שנים לניו זילנד ולמדה שם לרישיון טיס אזרחי-מסחרי".

דוברו של חבר הכנסת הדגיש כי "מדובר בטענות ממוחזרות ומפרכות, אשר עלו כבר בעבר, וצר לנו על העיסוק החוזר בהן תוך הוצאת ההקשר של הדברים. ככלל, איננו נוהגים להתייחס לשברי הדלפות מגמתיות מחקירת המשטרה ואיננו מתייחסים להליך החקירה. אנו בטוחים, כי בסיום ההליך יתבהרו העובדות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ