הפרקליטות ממליצה להעמיד לדין את ח"כ זועבי בגין איומים

לפני כחודשיים המליצה המשטרה להעמיד לדין את הח"כית לאחר שכינתה שוטרים ערבים "משתפי פעולה נגד עמם". היועמ"ש וינשטיין יכריע בסוגיה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הפרקליטות ממליצה להעמיד לדין את חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד) בגין איומים, כך דווח הערב (שלישי) בחדשות ערוץ 10. לפני כחודשיים המליצה המשטרה להעמיד לדין את זועבי, וכעת יכריע בנושא היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין.

חקירת המשטרה בעניין זועבי נפתחה ביולי האחרון, לאחר מפגש בין הח"כית לבין שוטרים ערבים בבית המשפט בנצרת. זועבי הטיחה אז בשוטרים: "אלה שמשתפים פעולה נגד בני עמם, צריך לנקות בהם את הרצפה", "שיפחדו מהשבאב" ו"צריך לירוק להם בפרצוף".

לבקשת המשטרה אישר היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפתוח בחקירה פלילית נגד זועבי. הח"כית לא התייצבה תחילה לחקירה, אך בהמשך נענתה לזימון ונחקרה במשך חמש שעות במשרדי יחידת להב 433 בלוד. עוד נגבו עדויות מאנשים שנכחו בבית המשפט בעת התקרית. במשטרה הגיעו למסקנה שדי במידע שנאסף נגד זועבי כדי להעמידה לדין, והעבירו את ההמלצה לפרקליטות.

חברת הכנסת הגיבה להמלצת המשטרה באומרה כי מדובר ב"תוצאה של האווירה המלחמתית, הגזענית והפאשיסטית המטילה את צלה על כל הרשויות בישראל. אם אועמד לדין, אהפוך את הדיונים למשפט הפוליטי ביותר בתולדות מדינת ישראל: מעמידים אותי לדין על עניין פעוט וחסר משמעות, בעוד שרים וח"כים שהסיתו לגזענות והסיתו לאלימות ואפילו לרצח לא נחקרים גם לאחר הגשת תלונות נגדם".

מליאת הכנסת צפויה לקיים מחר דיון חריג וטעון בערעור שהגישה זועבי על החלטת ועדת האתיקה של הכנסת להשעות אותה מהשתתפות בדיוני הוועדות והמליאה למשך חצי שנה -העונש החמור ביותר שהטילה הוועדה על ח"כ מכהן אי פעם. העונש הוטל על זועבי בעקבות התבטאויות שנויות במחלוקת של זועבי, בהן האמירה כי חוטפי שלושת הנערים בגוש עציון (לפני שנודע כי נרצחו) אינם טרוריסטים. זועבי עתרה לבג"ץ נגד ההחלטה, והפנייה לכנסת היא חלק מניסיונה למצות את כל ההליכים האפשריים לביטול ההחלטה לפני הדיון בבית המשפט.

זועבי בתהלוכה לציון 14 שנה לאירועי אוקטובר בסכנין, החודשצילום: רמי שלוש

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ