ליברמן: עליית שרים וח"כים להר הבית - טמטום שנועד לתפוס כותרות

בראיון לרשת ב' כינה שר החוץ את העלייה "רדיפה אחר פרסום זול, ניצול ציני של המצב המורכב וחוסר חוכמה". לאחרונה ביקרו בהר חוטובלי ופייגלין

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

שר החוץ אביגדור ליברמן מתח הבוקר (חמישי) ביקורת על חברי כנסת העולים להר הבית בתקופה זו, ואמר שזו רדיפה לא חכמה אחר פרסום זול. בראיון לרשת ב' אמר ליברמן: "מי שגדל על תורת ז'בוטינסקי תמיד זוכר את קריאתו להיות גאון ונדיב ואכזר, אתה לא יכול להיות גם מטומטם וגם לפלף.

"כל דבר שהוא כרגע, בעיתוי הרגיש הזה, גם באזור כולו וגם בתוך ירושלים, מתלהם ותורם במשהו להגברת החיכוך - זה לא יביא ביטחון. אני חושב שזה קצת רדיפה אחרי פרסום זול, פרסום נגיש וגם קצת ניצול ציני ברמה הפוליטית של המצב המורכב בו אנו נמצאים וגם כמובן חוסר חוכמה, בוא נגיד את זה ככה".

בכירים במשטרה העריכו אתמול כי המתיחות סביב הר הבית היא הסיבה לאירועי ההסלמה האחרונים - ולא זעם לאחר רצח הנער אבו חדיר או תנאיי המחייה של תושבי מזרח ירושלים. בעקבות הערכות מצב הזהירה המשטרה את הדרג המדיני מהמשך עלייה של חברי כנסת להר הבית ומהתבטאויות חסרות אחריות של אנשי ציבור שעלולות להוביל להסלמה במצב.

פייגלין סמוך למתחם הר הבית, ביום ראשון

במשטרה טוענים שהכוחות בשטח מספיקים להתמודדות עם האירועים, ושתגבורים נוספים, יותר משנועדו לפעילות מבצעית, נועדו להביא לתחושת ביטחון בקרב הציבור.

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו העביר מסרים אלה לראש הממשלה בהערכת המצב אמש וביקש ממנו לפעול למיתון ההתבטאויות של חברי כנסת בנושא הר הבית ולמנוע את עלייתם אליו בימים הקרובים. במשטרה טוענים שראש הממשלה קיבל את הדברים והסכים עם גישת המשטרה. אתמול קרא לחברי הכנסת למתן את השיח סביב הסוגיה ודרש מהם לנהוג באיפוק.

לאחרונה הופעל לחץ כבד על המשטרה בוועדת הפנים, בייחוד מצידה של ח"כ מירי רגב (ליכוד), לאפשר את המשך עליית היהודים להר הבית גם בימים אלו. "כל אירוע משמעותי על ההר יכול להציב אותנו במציאות שונה מזו בה אנחנו נמצאים", אומר גורם בכיר במשטרת ישראל. "למרות התמונות הקשות, אנחנו רחוקים ממצב שהוא בלתי הפיך, אבל אין ספק שכל אירוע על ההר יכול להוביל אותנו לקטסטרופה".

במשטרה הזהירו גם מעלייתה להר של חברת הכנסת ציפי חוטבלי (ליכוד). גורמי המשטרה טענו כי האחריות המודיעינית להשלכות של ביקור כזה נתונה בידי השב"כ, אולם המצב הנפיץ הביא גם את המשטרה להעביר לראש הממשלה את האיום מהמשך התגברות המהומות הנשקף ממעשים אלו. בין חברי הכנסת שנוהגים לעלות להר הבית נמנים גם משה פייגלין (ליכוד) ושר הבינוי והשיכון, אורי אריאל (הבית היהודי).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ