"הארץ"

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין מתח היום (ראשון) ביקורת חריפה על התנהלות המערכת הפוליטית לקראת הבחירות וקרא למתמודדים להציג לציבור את עמדתם בנושאים מהותיים במקום להתעסק בסיסמאות. "אני חש דיסוננס", אמר, "לעומת המציאות הזועקת, המערכת הפוליטית עסוקה בקריאייטיב - ביצירת סרטונים ויראליים וסיסמאות. הציבור הישראלי עייף, הוא מאוס בניסיונות לסמם בסאטירה או בכוכבנות".

>>בחירות 2015: כל הסקרים, הפרשנויות והכתבות >> לכל הסרטונים הוויראליים של מערכת הבחירות

בנאום שנשא בכנס במכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) קרא ריבלין למועמדים לראשות הממשלה להתייחס לדברים המהותיים. הוא הזכיר את המצב הכלכלי, את האיומים הביטחוניים, את הסכסוך הישראלי-פלסטיני ואת היחס למיעוטים בחברה ואמר, "הציבור הישראלי מחפש אופק, תקווה- הוא רוצה לשמוע פתרונות, הוא מייחל למנהיגות המונעת מתוכן ומערכים, כזאת שמסגלת לקבל הכרעות".

הנשיא ריבלין, בנובמברצילום: אוליבייה פיטוסי

לקראת סוף נאומו, ברמיזה לנאום נתניהו המתוכנן בקונגרס האמריקאי הוסיף ריבלין, "אם אנחנו מוצאים לנכון לדבר בבימות בינלאומיות רלוונטיות על הסכנות האורבות והאיומים המסוכנים, על אחת כמה וכמה שמוטל עלינו לדבר בישירות, באורך רוח ובעברית לאזרחינו בבית... אזרחי ארצנו קודמים. את מה שיש לנו לומר בואו נאמר, לכל הפחות, גם כאן בבית".

זו אינה הפעם הראשונה שבה הנשיא חולק את עמדותיו לגבי מערכת הבחירות הנוכחית. לפני כחודשיים התייחס לראשונה לבחירות וקרא לציבור לחזור לגושים המרכזיים מחשש לאחוז הצבעה נמוך. גם אז הביע את תחושותיו לגבי חוסר האמון שמביע הציבור בהנהגה: "יש לי חשש שהציבור יימנע מללכת להצביע בבחירות כי הוא לא מאמין, ואי אמונה של הציבור בבחירות עלולה לגרום לשיבוש המערכת הדמוקרטית שלנו", אמר בנאום בוועידת העסקים של גלובס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ