יהונתן ליס

מני נפתלי, שהיה אב הבית במעונו הרשמי של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב הערב (שלישי) לטענות בליכוד לפיהן הוא שאחראי להוצאות הגבוהות במעון, שהוזכרו בדו"ח מבקר המדינה.

דו"ח המבקר על מעונות רה"מ: רויטל חובל: דו"ח המבקר על נתניהו: במעון פעלו בעורמה ובניגוד לאיסור מפורש |עידו באום: וינשטיין מוכרח להורות על חקירה פלילית בפרשת החשמלאי עוד הערב | גידי וייץ: במדינה מתוקנת, נתניהו היה הולך הביתה | החשמלאי של משפחת נתניהו - אבי פחימה, חבר מרכז ליכוד לשעבר | אמיר אורן: אילו שפירא היה אלוהים | הנשיא פרס קיים ועידה ממלכתית עם חסות מסחרית ושכר 14 יועצים אישיים במשרות אמון | יהונתן ליס: הליכוד על דו"ח המבקר: בדברים שנבדקו אין שום חשש לפגיעה בטוהר המידות

"אשתי התקשרה אליי ואמרה לי 'ראש הממשלה מכפיש אותך'", אמר במסיבת עיתונאים שכינס. "לא האמנתי, לא התכוונתי להגיע לסיטואציה הזו, לדו"ח, לפוליטיקה שמכניסים אותי כל הזמן. אני ממש פגוע ולא מאמין שהגעתי למצב הזה. אני כרגע לא מגיב על הנתונים ואסביר את זה כמו שצריך אחרי שאשב על הנתונים. יש דברים שלא קשורים אליי. החזקתי שם 20 חודשים בזמן שאף אחד לא החזיק יותר משנה. אתם תשמעו את כל הסיפור בהמשך".

נפתלי בדרכו אל יחידת להב 433 במשטרה, לפני שבועייםצילום: מוטי מילרוד

קודם לכן אמרה עורכת דינו של נפתלי, נעמי לנדאו, כי "בחלומות השחורים ביותר שלו מני לא דמיין שראש הממשלה ורעייתו ישקרו כך לציבור באופן נפשע, ינהלו קמפיין אישי להשחרת דמותו בכל מחיר. שכחו שם במשרד ראש הממשלה שמדובר בבני אדם ובעיקר בעובדים. ומדוע? רק משום שמני נפתלי מבקש למצות את זכויותיו החוקיות כעובד. היעלה על הדעת, מר נתניהו, שאתה מעביר אל עובד משק הבית שלך את האחריות לכל השערוריות הכספיות והבזבוזים שלך ושל אשתך? האם אתה מאשים את נפתלי בהוצאות של מיליונים על מזון, על ניקיון, על איפור, על ריהוט, על גינון? ועוד יש הרבה". היא הוסיפה: "אדון וגברת נתניהו - תתביישו לכם. הגיע הזמן שתפסיקו את ההתעמרות בעובדים, כמו גם בעובדים נאמנים מהעבר".

הבוקר תדרך נתניהו את חברי הכנסת של מפלגתו לקראת פרסום דו"ח מבקר המדינה אחר הצהריים על הוצאות מעונו, והורה להם להטיל את האשמה על על אב הבית לשעבר המסוכסך עמו.

בתגובה הרשמית של מפלגת הליכוד נמסר בין השאר כי "הוצאות מעון ראש הממשלה ירדו משמעותית בשנתיים האחרונות. ההוצאות גדלו משמעותית בתקופה מסוימת, שבה ניהל את המעון הרשמי מני נפתלי - עובד ממורמר לשעבר, המוביל מסע השמצות והכפשות נגד ראש הממשלה, על מנת להוציא כספים שלא כדין מקופת המדינה ולפגוע בראש הממשלה ובליכוד בתקופת בחירות. הוצאות המעון הרשמי ירדו ופחתו משמעותית לאחר עזיבתו של נפתלי את התפקיד".

בתגובת הליכוד שולבה גם "דוגמה לניהול של מני נפתלי", מתוך תצהיר של עובד המעון, אמנון זכאי שם נכתב: "באחד המקרים הכינה עפרה שמעון (עובדת במעון ראש הממשלה, י"ל) ארוחת ערב למשפחת נתניהו, אך מני נפתלי השליך לפח... והזמין על דעת עצמו כמויות מזון גדולות ממלון פלאזה. כששמעון שאלה אותו למחרת מדוע עשה כן, השיב שיש לנו הסכם מסגרת ותקציב גדול, ואני יכול להזמין מה שאני רוצה".

בליכוד ציטטו גם קטע מתצהיר של עפרה שמעון עצמה: "אני נהגתי להעביר למני רשימת מצרכים לפני צרכי הבית. נכחתי מספר פעמים רב שמני רכש מוצרים בהיקף גדול ממה שביקשתי וכששאלתי אותו מדוע הוא הזמין כל כך הרבה מוצרים, הוא נהג להשיב: אני אב הבית, אני קובע ואת אל תתערבי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ