מתה חברת הכנסת לשעבר נדיה חילו בגיל 61

חילו היתה חברת כנסת מטעם מפלגת העבודה בכנסת ה-17, והיתה הערבייה-נוצרייה הראשונה לכהן בכנסת. גלאון: "חילו היא פורצת דרך וסמל למאבק לשוויון מגדרי"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חברת הכנסת לשעבר נדיה חילו מתה בגיל 61 לאחר מאבק במחלה קשה. חילו, עובדת סוציאלית במקצועה, כיהנה מטעם סיעת העבודה-מימד בכנסת ה-17 ובמהלך כהונתה שימשה יו"ר הועדה לזכויות הילד. חילו היתה האישה הערבייה-נוצרייה הראשונה שכיהנה כחברת כנסת. הלוויתה תתקיים היום (שישי) בשעה 15:00 בכנסייה האנטונית, ברחוב יפת ביפו.

יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, מסר הבוקר לאחר שיחה שקיים עם בני משפחתה של חילו: "אנו אבלים ומלאים צער על מותה בטרם עת של ח"כ לשעבר נדיה חילו. נדיה, בת לעדה הנוצרית כיהנה כח"כ מטעם מפלגת העבודה והיתה מוכרת כלוחמת למען המגזרים הלא יהודיים במדינה. היא לחמה באומץ על זכויותיהן ומעמדן של נשים בחברה הערבית ובמדינת ישראל בכלל והיתה מנהיגה שנאבקה בעוני ובאי השיוויון בכל כוחה. אני אזכור את נדיה כאשה חזקה, אמיצה, אופטימית וקורנת שפעלה בתחומים רבים וניפצה תקרות זכוכית ומחסומים, וכמי שהשלום והקיום המשותף בישראל היו בנשמת אפה תמיד. תנחומיי הכנים למשפחתה, קהילתה וחבריה הרבים".

יו"ר מרצ, זהבה גלאון הביעה גם היא צער רב על מותה של חילו: "נדיה חילו היתה פורצת דרך וסמל למאבק לשוויון מגדרי, לאומי וחברתי. כאשה ערבייה, וכעובדת סוצייאלית נאבקה לשוויון בין יהודים וערבים לביעור דעות קדומות ביחס לנשים וביטאה נחישות ומחוייבות מלאה למאבקים אלו".

נדיה חילו ב-2012צילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ