יחימוביץ': מבחינת סדר יום חברתי וכלכלי, הממשלה הזו פחות גרועה מקודמותיה

חברת המחנה הציוני ויו"ר העבודה לשעבר כתבה לתומכיה כי "אנחנו עשויים למצוא עצמנו מצביעים עבור יוזמות, רפורמות וחוקים שלהם". היא הוסיפה כי "יש כמה מינויי שרים ממש טובים"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ שלי יחימוביץ' מהמחנה הציוני הצהירה כי מפלגתה עשויה לתמוך בחקיקה החברתית שתקדם ממשלת הימין בראשות בנימין נתניהו שהושבעה השבוע, חרף מאמצי האופוזיציה להפיל את ממשלתו.

באיגרת ששלחה בסוף השבוע לתומכיה כתבה יחימוביץ' כי "מבחינת סדר יום חברתי וכלכלי זו ממשלה הרבה פחות גרועה מקודמותיה. יש כמה מינויי שרים ממש טובים, ואם להיות גלויה לחלוטין – עם חלק מהם יש לי מכנה משותף הרבה יותר רחב מאשר עם גורמים רבים באופוזיציה". יחימוביץ' כתבה כי "אם אדם מוכשר כמו יעקב ליצמן (מיהדות התורה, י"ל) אומר לי שאחת ממשימותיו העיקריות היא ביטוח סיעודי ממלכתי לכל – זו דרמה אדירה ואין מצב שלא אשתף אתו פעולה. חיים כץ ברווחה, גילה גמליאל בתיק חברתי, כחלון באוצר, גפני בכספים, שרי ש"ס – אנחנו עשויים למצוא עצמנו, ואפילו מחויבים בכך לציבור בישראל – מצביעים עבור יוזמות, רפורמות וחוקים שלהם".

עם זאת, יחימוביץ' הבהירה כי "מבחינת סדר היום המדיני זו ממשלה מזעזעת. ימנית, פרנואידית, שוחרת מדון, מתנכרת לעולם. היא נושאת בכנפיהּ קיפאון מתוך אידיאולוגיה. אין בקווי היסוד שלה ולו מלה מדינית אחת. וקיפאון, אתם יודעים, משמעו גם הסלמה, גם חוסר תקווה, וגם בידוד בינלאומי גובר. כאן לצערי אין לנו יכולת השפעה אמיתית", דברי יחימוביץ'.

יחימוביץ' בכנסת עם כחלון ודרעי. מי ידאג לשקופיםצילום: אוליבייה פיטוסי

בשבוע שעבר החרימה יחימוביץ' את ישיבת סיעת המחנה הציוני, מאחר שח"כ ציפי לבני היתה אמורה לשאת דברים. לדברי יחימוביץ', המשך הנהגה דו-ראשית הרצוג-לבני היא סירוס מראש של הנהגת האופוזיציה ואין לה כל תוקף דמוקרטי, מעשי או אידיאולוגי".

יחימוביץ' הוסיפה כי "אני מכבדת את לבני ומצפה לשיתוף פעולה פורה אתה, אך יש לי יו"ר אחד ושמו בוז'י הרצוג, אשר נבחר בבחירות דמוקרטיות. החיבור בין הרצוג ללבני היה נכון, גיביתי אותו בכל כוחי, ואין כל מניעה שיימשך, אך הנהגה דו ראשית היתה צפרדע שהוכרחנו לבלוע כתשלום בעת הבחירות. הפיכת הדבר לשגרה היא אבסורד מוחלט, היא שמה אותנו לצחוק ולא תאפשר תפקוד רציני של אופוזיציה לוחמת".

הרצוג התייחס להיעדרותה של יחימוביץ' בישיבת הסיעה מבלי להזכיר את שמה והגדיר זאת "קנטרנות מיותרת". בפתח דבריו בישיבת הסיעה, הצהיר הרצוג כי המחנה הציוני יעמוד בראש אופוזיציה "חזקה ולוחמת" והכחיש כל שמועה או כוונה להצטרף לממשלת אחדות. "כל הדיבורים על אחדות היו כקצף על פני המים. נתניהו ושותפיו לקואליציה לא נותנים מענה או פתרונות. אפס תחושת ביטחון, בידוד מדיני ואיום בלתי פוסק על הדמוקרטיה ושלטון החוק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ