ארדן מצטרף לממשלה וימונה לשר לביטחון הפנים

שרי הממשלה אישרו את המהלך במשאל טלפוני. מספר 2 בליכוד יתמנה עוד היום לתפקיד ויקבל גם את התיק לעניינים אסטרטגיים. אלקין מאיים שאם התיק יילקח ממנו הוא יחרים הצבעה על התקציב

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שרי הממשלה אישרו אחר הצהריים (שני) במשאל טלפוני את מינויו של ח"כ גלעד ארדןלשר לביטחון הפנים, האסטרטגיה וההסברה. ארדן יושבע לתפקיד הערב.

המהלך עשוי לפתוח חזית חדשה בתוך הליכוד - בין נתניהו לשר זאב אלקין, שמחזיק היום בתיק לעניינים אסטרטגיים לצד תפקיד שר הקליטה. השניים נפגשו הערב אולם ללא תוצאות. אלקין ביקש לקבל ידיו את תיק ירושלים במקום התיק לעניינים אסטרטגיים, אך נתניהו סירב. השניים צפויים לנסות ולגשר על הפערים ביניהם עוד הלילה. בכל מקרה, אלקין צפוי לתמוך במינויו של ארדן בהצבעה במליאת הכנסת.

מוקדם יותר היום התייחס אלקין לאפשרות שהתיק יילקח ממנו לטובת ארדן ואיים שלא להגיע הערב להצבעה במליאה על דחיית אישור תקציב המדינה. ‏"איך היית מצפה שינהג שר שמפטרים אותו? אני אנהג כשר שפוטר", אמר ל"הארץ". קודם לכן הצביע אלקין נגד דחיית התקציב בוועדת השרים לחקיקה. גם ארדן וגם אלקין לא הגיעו היום לישיבת סיעת הליכוד.

מקורות בליכוד אמרו היום כי השר בני בגין עלול לשלם בכיסאו על המהלך ולפרוש מהממשלה, כדי שלא לפרוץ את מסגרת 12 השרים של הליכוד עליה התחייב נתניהו. על ראש הממשלה אין מגבלה חוקית במינוי מספר גדול יותר של שרים, מאחר והקואליצייה שינתה לפני שבועיים את חוק יסוד הממשלה - שקיבע את מספר השרים על 18. בגין עצמו מסרב כרגע לומר אם יתפטר מהממשלה.

ארדן התייחס להתפתחויות בדף הפייסבוק שלו, שם כתב כי בין השאר כי "החלטתי להצטרף לממשלה ולהיענות לבקשת ראש הממשלה לכהן כשר לביטחון הפנים, כשר לנושאים אסטרטגיים והסברה. בכל משרד ממשלתי אפשר לעשות המון למען הציבור ובלבד שנותנים לך את היכולת לפעול ואת הגיבוי הנדרש לבצע מהלכים משמעותיים". אדן הוסיף: "אני לא חושב שהנושא העיקרי הוא הפוליטיקה, כיפופי הידיים וזוטות מן הסוג הזה. השאלות שצריכות להישאל הן על הנושאים והמהות: הביטחון האישי שלנו, מצבה הערכי של המשטרה וניסיונות החרם והדה לגיטימציה נגד ישראל המתפשטים בעולם. נדמה לי שכעת, משהובטחו לי הכלים המתאימים, יש לי היכולת לפעול ולהביא לשינוי".

מאז השבעת הממשלה לפני שבועיים, המשיך נתניהו במאמצים לצרף את ארדן לממשלה לאחר שסירב לקבל את התיק לביטחון פנים. נתניהו דבק בסירובו למנות את מספר 2 ברשימת הליכוד לשר החוץ, אך התחייב להזרים אל המשרד לביטחון פנים תוספת של מאות מיליוני שקלים, בצירוף מינויו לתפקיד השר לעניינים אסטרטגיים.

גלעד ארדן בטקס החלפת השרים במשרד הפנים, החודשצילום: אמיל סלמן

יו"ר האופוזיציה ומנהיג המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, תקף היום את נתניהו על ריבוי מינויי השרים ופיצול סמכויותיהם וכינה זאת "מופע כיסאות מוזיקליים - ממשלת פירוק לאומית שמפרקת את המדינה". לדברי הרצוג, שהתייחס לנושא בפתח ישיבת סיעת המחנה הציוני, "סמכויות הועברו משר החלל לשר הכוכבים, לשר התקשורת מהשר המיוחד לענייני סמסים... ולבגין, לבגין כלום לא נשאר".

בהמשך, פנה הרצוג לשר האוצר ומנהיג כולנו, משה כחלון, וקרא לו להתנגד למהלך שמוביל ראש הממשלה. "הקואליציה הזו עוד לא התחילה לפעול וכבר ברור שכדי לשרוד יש פה צורך בהתפתלויות ובתרגילי הישרדות בלתי אפשריים. לשר כחלון ידידי אני אומר: משה, בשביל ארגז הכלים אתה לא צריך לתת יד להריסת בית המלאכה כולו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

סינר פמיניסטי

RBG מתהפכת בקברה, אבל לא יכולה לעשות הרבה כקישוט לחדר

מרק יוגורט, זוקיני, שום ושקדים

זריקת מרץ מרעננת בקיץ חם ולח: מתכונים למרק קר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ