הצעת הפשרה של ארדן: עבודות הרכבת הקלה בתל אביב יתחילו בשלושה מתוך שמונה אתרים

השר לביטחון פנים מתח אתמול ביקורת חריפה על שר התחבורה כץ בשל היערכות משרדו לתחילת העבודות ובין השניים התפתח ויכוח. כעת ארדן מעוניין לקדם את "הפעימה הראשונה" של הפרויקט

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

השר לביטחון פנים גלעד ארדן צפוי להודיע היום (רביעי) שהוא יאפשר את תחילת עבודות הכרייה של הרכבת הקלה בגוש דן בשלושה אתרים מתוך השמונה שמהווים את חלקו הראשון של הפרויקט — "הקו האדום". הודעה זו היא הצעת פשרה של ארדן, לאחר ששלשום מתח ביקורת חריפה על משרד התחבורה והיערכותו לתחילת העבודות, ואמר לגורמים במשטרה כי בכוונתו לפעול לדחות את תחילת העבודות.

הצעתו של ארדן צפויה ליישב את המחלוקת בינו לבין שר התחבורה ישראל כץ, שאמר בתגובה לדבריו של השר לביטחון פנים כי אין לו סמכות לדון בנושא והדגיש כי העבודות יחלו במועד שנקבע. במקביל, מבקר המדינה יוסף שפירא הודיע שלשום כי יבחן את היערכות הרשויות לעבודות התשתית.

שלושת האתרים בהם יתחילו העבודות בשניים באוגוסט יהיו ברחובות קרליבך ואלנבי פינת יהודה הלוי בתל אביב, ואתר נוסף ברחוב אבא הלל ברמת גן. כבר בתחילת התכנון של הרכבת הקלה דובר על שלושת האתרים הללו כעל "פעימה ראשונה", שתאפשר את בחינת ההערכות של כל הגורמים ואת ההשפעה שיש לאותם אתרים על הציבור.

עבודות הרכבת הקלה ברחוב יהודה הלוי בתל אביב, החודשצילום: אייל טואג

ביום חמישי האחרון הציגה המשטרה לארדן את ההשלכות של העבודות על ביטחון הציבור ועל איכות החיים של התושבים. בדיון הובהר לשר כי אין כל תיאום בין המשטרה למשרד התחבורה.

לפי ההערכות של המשטרה, למרות שהעבודות עתידות להתבצע רק בסביבת תל אביב, העומסים בכבישים יגיעו גם לצפון השרון, למודיעין ולאשדוד. לפי המשטרה, משרד התחבורה לא סיפק צירי חירום, כפי שהבטיח, ומתוך 36 החניונים שאמורים היו להיפתח בשולי תל אביב על מנת לאפשר לנהגים להיכנס לעיר בתחבורה ציבורית, רק שלושה נפתחו בפועל. גם קווי התחבורה הציבורית טרם הוכשרו, לטענת המשטרה.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה אתמול כי "העבודות על הרכבת הקלה בתל אביב יימשכו במלואן, בדיוק ובהתאם למה שסוכם עם כל הגורמים המקצועיים במשטרה, ובהתאם ללוח הזמנים שפורסם. על השר לביטחון פנים לוודא שמשטרת ישראל מבצעת את המטלות שהוטלו עליה וכי היא ערוכה למשימות שלקחה על עצמה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ