אילן ליאור
אילן ליאור

האגודה למען הלהט"ב דרשה אתמול (שבת) מכל הנואמים בעצרת המחאה בגן מאיר לחתום על כתב התחייבות לפעול למען הקהילה הגאה. שר החינוך נפתלי בנט ביקש לשאת דברים בעצרת אך סירב לחתום על המסמך ולכן התבקש לא לבוא. איש סיעתו, ח"כ ינון מגל מהבית היהודי, הגיע לגן מאיר, אך סירב אף הוא לחתום ועזב את המקום. רק שלושה חברי קואליציה עלו בסופו של דבר על הבמה ונאמו: השרים יובל שטייניץ (ליכוד) ואבי גבאי (כולנו) וח"כ מירב בן ארי (כולנו).

בראיון לגלי צה"ל, אמר הבוקר שטייניץ כי לא חתם על המסמך. "תנאים כאלה לא מקובלים עליי. אני שר בממשלת ישראל ואני לא חותם על שום מסמך. למרות שהמסמך דרך אגב נראה לי לחלוטין. לכן במקום לחתום אני הקראתי כמה שורות מאותו מסמך, אבל כשר אני לא חותם על שום עצומה". לבקשת "הארץ" העביר אחר הצהריים שטייניץ תמונה של המסמך שברשותו, המראה כי הוא אכן אינו חתום על ידו.

בטרם פרסם את תמונת המסמך, הפיצה האגודה בתגובה להכחשותיו תמונות שבהן נראה שטייניץ מעיין במסמך וממלא בו את פרטיו. באגודה ציינו כי שטייניץ לקח עמו את המסמך לאחר נאומו. האגודה אף פרסמה הודעה שבה האשימה את שטייניץ בניצול ציני של הקהילה הגאה. "השר שטייניץ לא הסכים בתחילה לחתום על טופס ההתחייבות אך שוכנע על ידי יושבי הראש של האגודה לעשות זאת; השר צולם כשהוא חותם על הטופס וביקש להקריא את המסמך על הבמה, כפי שאכן עשה, ואז – נעלם ועמו המסמך. התעוררנו לבוקר שבו השר שטייניץ מכחיש את חתימתו על המסמך, ולמעשה, מוכיח לנו שהשתמש בקהילת הלהט"ב באופן ציני, לקידום עצמי ומבלי לראות עצמו מחויב לפעול למענה באופן מהותי", כתבו.

"אנחנו לא מסתפקים בהצהרות ודורשים מעשים, וזו מהות כתב ההתחייבות עליו חתמו חברות וחברי הכנסת", אמר מנכ"ל האגודה, עודד פריד. "מצער שיש מי שבוחרים לעסוק בשאלות טכניות שוליות ומתעלמים מהתוכן המהותי – הבעת תמיכה בקהילה הגאה. מי שלא חתם, לא נאם. אנחנו מצפים ממי שעמד אתמול על הבמה והביע את תמיכתו בקהילה הגאה לעמוד בהתחייבותו לפעול למניעת הסתה לאלימות, להתנגד באופן ברור לפגיעה בכל אדם באשר הוא אדם ולפעול לקידום שוויון זכויות מלא לקהילה הגאה".

שטייניץ חותם על המסמך, בתמונה שהפיצה אגודת הלהט"ב

שטייניץ זכה אתמול לקבלת פנים צוננת במיוחד בעצרת בגן מאיר. קריאות בוז ושריקות הקשו עליו לשאת את דבריו. מול הבמה נעמדה קבוצת פעילים שהניפה ידיים צבועות אדום והאשימה את הממשלה בגזענות והסתה שמובילה לאלימות נגד הקהילה הגאה. "הקריאות האלה בסדר כי אני לא באתי לבקש את תמיכתם, באתי להביע את תמיכתי בקהילה כנגד אלה שמסיתים ופוגעים בה", אמר בתגובה. "מה ההבדל בין שליסל לאנשי דאע"ש?", הוסיף. "אין שום הבדל. טרור זה טרור". האזינו לשטייניץ בגל"צ:

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ