ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, דחה בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (ראשון) את הביקורת שנמתחה על דבריו נגד אזרחי ישראל הערבים בעת ביקורו אמש בזירת פיגוע הירי בתל אביב.

"אנחנו הולכים לעשות מאמץ גדול מאוד כדי שישראל תהיה מדינת חוק אחודה בכל חלקיה", אמר נתניהו. "זה דבר נכון, אני לא מתרשם מהביקורת בעניין הזה. זה נכון לכל אזרחי ישראל - יהודים וערבים כאחד". אמש אמר נתניהו כי איננו "מוכן לקבל שתי מדינות בישראל. מדינת חוק לרוב האזרחים, ומדינה בתוך מדינה לחלק מאזרחיה. במובלעות שאין בהן אכיפת חוק - יש בהן הסתה איסלאמיסטית ויש בהן נשק למכביר. ישראל תאכוף את החוק בכל חלקי המדינה – בגליל, בנגב, במשולש, בכל מקום. מי שרוצה להיות ישראלי שיהיה ישראלי עד הסוף".

נתניהו הוסיף הבוקר כי "אכיפת החוק היא נשמת אפה של הדמוקרטיה של שלטון החוק. איננו מגבילים את זה למגזר אחד ואיננו מתמקדים במגזר אחד. היום בבוקר יוגשו כתבי אישום נגד שני מעורבים בפרשת דומא. אנחנו מתנגדים לרצח באשר הוא ואנחנו מתנגדים לאלימות באשר היא ולהפרת חוקי המדינה בכל מקום שהדבר הזה מתבצע".

נתניהו ציין כי מיד אחרי הקמת הממשלה לפני כמה חודשים, הוא הנחה את השר לביטחון הפנים ואת מפכ"ל המשטרה לעשות מאמץ להגביר את אכיפת החוק בחברה הערבית. "האזרחים הערבים שם סובלים מפשע גובר וכל אזרחי ישראל סובלים מההסתה ומאלימות שהיא גם פלילית וגם לאומנית. המאמץ הזה הוא אמיתי והחלטנו לעשות שינוי באכיפת החוק", אמר.

ראש הממשלה ציין כי במסגרת הגברת אכיפת החוק בחברה הערבית יטופל גם הרעש במסגדים. בכך התייחס נתניהו לחוק שהגישה בממשלה הקודמת מפלגת ישראל ביתנו. נתניהו התבטא בעבר כי הוא תומך בקידום החוק שיגביל את השימוש ברמקולים במסגדים. נתניהו אמר כי יש גם לאכוף את חוקי הבנייה בחברה הערבית שאינם נאכפים כלל, לטפל בהסתה במסגדים ובמערכת החינוך וכן באיסוף נשק בלתי חוקי. "הפעילות הזו תגדל", הוסיף נתניהו.

שר המדע אופיר אקוניס אמר בישיבת הממשלה כי "הגינוי מצד אביו של המחבל והעובדה שהסגיר את בנו לא הרשימו אותי. זה גם הוא וגם אח שלו. הרצון לרצוח יהודים מגיע מאיפשהו‎‎". לעומתו, שר השיכון יואב גלנט (כולנו) אמר: "ערביי ישראל אינם אויבים הם אזרחי המדינה".

שרת המשפטים איילת שקד אמרה לכתבים בפתח ישיבת הממשלה כי היא מקווה שהחשודים בביצוע הפיגוע בדומא יקבלו משפט הוגן וצודק. שקד סירבה להשיב לשאלה האם אינה סומכת על בית המשפט ואם יש לה ספק שהם יקבלו משפט הוגן וצודק‎.
מאוחר יותר נמסר מלשכתה כי "שרת המשפטים בטוחה כי רשויות אכיפת החוק ומערכת המשפט יעשו משפט צדק עם הנאשמים בפרשת דומא".‎

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ