עמיר פרץ התפקד שוב למפלגת העבודה: "אין לי אובססיה להנהיג, אך זו אופציה"

לפני שלוש שנים, כשפרץ פרש מהעבודה לטובת "התנועה", נכתב בהודעת המפלגה כי היא נפרדת בהקלה מאדם שמחבל בה. היום בירך יצחק הרצוג את פרץ בחום, למרות האפשרות שיתמודד נגדו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמיר פרץ ויצחק הרצוג, היום בכנסת
עמיר פרץ ויצחק הרצוג, היום בכנסתצילום: אמיל סלמן
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שלוש שנים אחרי שעזב כדי להתמודד ברשימת התנועה, התפקד היום (שני) ח"כ עמיר פרץ שוב למפלגת העבודה וזכה לקבלת פנים חמה מבכיריה. בטקס רשמי בחדר סיעת העבודה בכנסת חתם פרץ על טפסי ההתפקדות בנוכחות יו"ר המפלגה יצחק (בוזי') הרצוג והמזכ"ל חיליק בר.

פרץ התחבק עם הרצוג בטקס, אבל האפשרות שיתמודד מולו על הנהגת המפלגה בעתיד הקרוב ריחפה בחלל החדר. "כשעמיר אומר שיעשה הכל כדי להקים ממשלה חדשה בראשותי אחרי הבחירות, אני בטוח שביבי מבין שיש לו סיבה טובה לחשוש", אמר הרצוג בנאום חגיגי בניסיון לרמוז שפרץ מתכוון לתמוך במועמדותו. פרץ עצמו נשמע מסויג הרבה יותר. "הודעתי פעם אחר פעם שאין לי שום אובססיה להנהיג. זאת אופציה, לא אובססיה", אמר.

טקס קבלת הפנים לעמיר פרץ, היום בכנסתצילום: אמיל סלמן

מיד בתום הטקס מיהרו בסביבתו של פרץ להבהיר כי הוא "אינו מתחייב שלא להתמודד נגד הרצוג. פרץ בא לעזור למפלגה, אבל הוא עשוי לשקול את הדברים לקראת הבחירות". לא מעט חברי כנסת בירכו על המהלך. "ברוך שובך, פרץ", אמרה יו"ר הסיעה, ח"כ מרב מיכאלי. "אני שמחה על חזרתו לביתו הטבעי ועל הצטרפותו הרשמית למאבק שלנו להחליף את השלטון הרע של נתניהו". גם שלי יחימוביץ, יריבתו בקדנציה הקודמת ומי שעשויה לפתח אתו ציר פוליטי בסיבוב הנוכחי, פרסמה הודעת ברכה לרגל הצטרפותו.

כשפרץ עזב את מפלגת העבודה לפני כשלוש שנים, בדצמבר 2012, פרסמה מפלגת העבודה הודעה רשמית בזו הלשון: "אנו נפרדים בהקלה מאדם שניסה לחבל במפלגה דווקא בשיא הצלחתה ובשיא האמון שהציבור מביע בה וכשל בניסיונו זה". הרצוג הוסיף אז כי "זהו מהלך שיש בו אופורטוניזם מובהק. המהלך הזה מביא את האופורטוניזם לשיא חדש". ח"כ איתן כבל, מי שנחשב אז למקורבו של פרץ, כינה את ההחלטה "עריקה" ואמר כי "אי אפשר ששנאה תכתיב תפישת עולם והתנהלות פוליטית. זה הכל רק שנאה". היום התייצב ח"כ כבל לטקס קבלת הפנים לפרץ, קידם את פניו בשמחה והרבה להצטלם עמו לבקשות כלי התקשורת.

זו הפעם השנייה שבה עמיר פרץ חוזר לחיקה של מפלגת העבודה. בשנת 1999 פרש מהמפלגה והקים את מפלגת "עם אחד", שהתמזגה עם העבודה ב-2005.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ