הרצוג: לציבור נמאס מהשמאל הקיצוני, שמאשים את ישראל במצב ולא מציע חלופה

ראש האופוזיציה אמר את הדברים באירוע שבתרבות. השר להגנת הסביבה הביע את אי-שביעות רצונו מהתקציב: "מבחינה מקצועית, תקציב דו-שנתי הוא דבר לא טוב"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הרצוג ולפיד במליאת הכנסת, בפברואר
הרצוג ולפיד. יו"ר האופוזיציה והמועמד לראשות הממשלה מטעם עצמו לא הטריחו את עצמםצילום: אוליבייה פיטוסי
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר האופוזיציה והמחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, תקף היום (שבת) את השמאל ואמר כי "נמאס לציבור לשמוע את השמאל הקיצוני שמאשים את ישראל במצב בלי להציע פתרונות ששומרים על ביטחון ישראל". בתוך כך, השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, הביע הבוקר את התנגדותו לתקציב הדו-שנתי, ושני חברי סיעת יש עתיד, יאיר לפיד ויעקב פרי, תקפו את מדיניות יחסי החוץ של הממשלה.

באירוע שבתרבות שהתקיים ברמת גן הוסיף הרצוג כי גם נמאס מהימין הקיצוני ש"שכופה עלינו סיפוח בלתי נמנע של המוני פלסטינים בירושלים וביהודה ושומרון". "הימין הקיצוני והשמאל הקיצוני מברברים סיסמאות שיובילו אותנו לישראסטין, מדינה יהודית ערבית בין הירדן לים", סיים הרצוג. לדבריו, התוכנית המדינית שהציע ("תוכנית ההיפרדות"), הכוללת ניתוק הכפרים הפלסטיניים ממזרח ירושלים והשלמת גדר ההפרדה, היא "היחידה שבאה לשמור על ישראל יהודית, בטוחה ודמוקרטית".

גם יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, ביקר הבוקר את מדיניות הממשלה באירוע שבתרבות בכפר סבא. "ממשלת ישראל דרדרה את יחסי החוץ של מדינת ישראל- זה אבסורד ניהולי, זה אבסורד מנהיגותי וככה לא מתנהגת מדינה", לדבריו. "אנחנו לא מצליחים לסגור הסכם סיוע עם האמריקאים, היחסים שלנו עם האיחוד האירופי בהדרדרות, לאט לאט מתהדק עלינו סגר מדיני והממשלה אומרת שהכול מצוין. לא הכל מצוין", הוסיף.

ח"כ יעקב פרי (יש עתיד) אמר באירוע שבתרבות בחולון כי בעת שתנועת ה-BDS צוברת תאוצה ברחבי העולם - ראש הממשלה לא עושה דבר. ״מנסים לתייג את ישראל כמדינת אפרטהייד ובמקום להסית תקציבים למשרד החוץ ולמנות שר במשרה מלאה, ראש הממשלה, מתעסק בשרידות פוליטית״, הוסיף פרי ואמר כי "אם מדינת ישראל תיזום ולו צעד קטן, רוב מדינות העולם יהיה לצידנו ונזכה לתמיכה בינלאומית רחבה".

השר להגנת הסביבה אבי גבאי בכנסת, ביוניצילום: דוברות הכנסת

באירוע שבתרבות בהבימה התייחס ראש העיר תל אביב-יפו, רון חולדאי, לכניסתו האפשרית לפוליטיקה. "צריך לקרות משהו מאוד מיוחד כדי שאכנס לפוליטיקה וזה לא יקרה בכל מחיר...ברגע שאחליט כולם יידעו ושום דבר אינו מובן מאליו", אמר. ואולם, חולדאי הוסיף כי "לא מקובל עלי להגיד שמתכוונים להפיל את ביבי ולא את הליכוד. הליכוד כולו מצריך להתחלף, לא רק מי שעומד בראשו".

בהמשך אמר חולדאי כי כל עוד אנחנו שולטים על עם אחר, אנחנו לא מצליחים להיתפש בעולם כדמוקרטיה. "אני לא מוכן לתת לפלסטינים לקבוע את גורלי ולהפוך את מדינת ישראל למדינה דו-לאומית, ולכן אני הייתי מתחיל בתהליכים בוני-אמון שמעידים על כוונה כזו: הקמת נמל ימי בעזה, שיפור תנאי החיים של הפלסטינים, חיזוק כלכלתם וגם הקפאת בנייה מעבר לקן הירוק".

בתוך כך, השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, התייחס הבוקר באירוע שבתרבות בחולון להתנגדותו לתקציב הדו-שנתי. "מבחינה מקצועית, תקציב דו-שנתי הוא דבר לא טוב", אמר גבאי והוסיף: "אבל התחייבנו לכך בהסכמים הקואליציונים. שר האוצר אמר שהוא ינסה לשכנע שיהיה תקציב חד-שנתי. לא הגיוני לחזות היום את תקציב המדינה לעוד שנתיים".

בנוסף, גבאי הדגיש כי מפלגת כולנו תישאר מפלגה עצמאית. "משה כחלון כבר אמר שמי שרוצה להתחבר אלינו יעשה זאת רק סביב האג'נדה החברתית כלכלית שלנו", לדבריו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ