נתניהו שב ותוקף את "שוברים שתיקה": הניסיון לאסוף מידע על חיילים הוא בלתי נסבל

ראש הממשלה התייחס לפעילות הארגון על רקע הפיגוע באיסטנבול. "מי שמוביל את המאבק הצבאי בטרור הם צה"ל וכוחות הביטחון. מי שלא מגנה טרור, תומך בטרור"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שב ותקף הבוקר (ראשון) את ארגון "שוברים שתיקה" על רקע הפיגוע באיסטנבול, וטען כי הוא פועל נגד חיילי צה"ל. "הניסיון להכפיש את חיילי צה"ל הוא פסול בפני עצמו", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, "אבל הניסיון לאסוף עליהם חומר מודיעיני הוא בלתי נסבל".

בפתח דבריו התייחס נתניהו לפיגוע בטורקיה, בו נהרגו 3 אזרחים ישראלים. "ישראל עומדת בחזית המאבק נגד הטרור העולמי. המאבק הזה הוא קודם כל צבאי, אבל לא פחות מכך הוא מוסרי", אמר נתניהו, "נקודת המפתח למאבק המוסרי בטרור היא להבהיר שהטרור, רצח חפים מפשע, אין לו שום הצדקה בשום מקום – לא באיסטנבול, לא בחוף השנהב וגם לא בירושלים. מי שלא מגנה טרור, תומך בטרור".

נתניהו בישיבת הממשלה, הבוקרצילום: מרק ישראל סלם

מיד אחר כך ציין נתניהו כי "מי שמוביל את המאבק הצבאי בטרור הם צה"ל וכוחות הביטחון. הניסיון להכפיש את חיילי צה"ל הוא פסול בפני עצמו, אבל הניסיון לאסוף עליהם חומר מודיעיני הוא בלתי נסבל והוא מטופל על ידי הגורמים האמונים על כך". הדברים נאמרו על רקע הפרסום בחדשות 2 בשבוע שעבר, לפיו פעילי "שוברים שתיקה" אוספים במהלך הראיונות עם חיילים משוחררים מידע על פעילויות מבצעיות.

הכתבה ששודרה בערוץ 2 מתבססת על הקלטות שצולמו באמצעות מצלמה נסתרת על ידי פעילי ארגון "עד כאן" שחדרו לארגוני שמאל כדי לאסוף מידע מפליל אודותם. בכתבה נראים פעילים של "שוברים שתיקה" גובים עדויות מחיילים משוחררים ושואלים אותם, בין היתר, על התראות הנוגעות למנהרות בגבול רצועת עזה, על כלים שמפעיל צה"ל ועל מיקום כוחות ונהלים מבצעיים.

בסוף השבוע הורה שר הביטחון, משה יעלון, לצבא לפתוח בבדיקה ולבחון האם מידע מסווג הגיע לגורמים שאינם מורשים בכך, קרי אנשי "שוברים שתיקה". בחשבון הטוויטר שלו כתב יעלון שמדובר בבדיקה שנועדה לבחון אם הוצא "מידע מסווג מחיילים משוחררים על תקופת שירותם".

בתגובה לטענות אומרים בארגון "שוברים שתיקה" כי לפני עריכת ראיונות עם חיילים הם מזהירים את העדים מפני מסירת מידע סודי. בארגון מסבירים שבראיון נשאלים העדים שאלות שנועדו לאמת את טענותיהם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ