הרצוג על האפשרות לאחדות: מזהה הזדמנות מדינית נדירה

יו"ר המחנה הציוני לא פירט את טיבה של ההזדמנות, אותה הגדיר כמסובכת מאין כמותה, ומתח ביקורת על ח"כים במפלגתו שהתבטאו על המגעים בינו לבין נתניהו, אף ש"אין להם מושג מה על הפרק"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג אמר היום (ראשון) כי הצטרפות מפלגתו לקואליציה עשויה לקדם מהלך מדיני אזורי נדיר. הרצוג לא פירט במה מדובר. במפגש בתל אביב עם עשרות פעילי חוג "מחנה רבין" במפלגת העבודה חשף הרצוג טפח נוסף מהמגעים בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו מאז כינון הממשלה.

"אני מאתר הזדמנות אזורית מדינית נדירה שאולי תחלוף ולא תחזור", אמר הרצוג. "אני לא אומר את זה בעלמא אלא בידיעה. היא מסובכת מאין כמותה, היא מורכבת. אני לא יודע אם היא תקרה, אבל יכול להיות שהיא תקרה אך ורק בגלל שינוי במבנה הממשלתי".

"יצחק הרצוג, בפברואר. "אם מותר לדבר עם אבו מאזן, מותר גם לדבר עם נתניהו

הרצוג הוסיף כי "אם מותר לדבר עם אבו מאזן, מותר גם לדבר עם נתניהו". לדבריו, המגעים עם נתניהו החלו כבר עם כינון הממשלה והם נמשכים עד עצם היום הזה. "מהיום הראשון לאחר הבחירות היו גישושים. יכולתי להיכנס כבר מאה פעם, אבל לא נכנסתי. אמרתי שאם יש משהו, זה חייב להיות שינוי היסטורי דרמטי בכיוון".

הרצוג מתח ביקורת על חברי כנסת ממפלגתו שתיארו בתקשורת את תוכן ההבנות בינו לבין נתניהו מבלי לדעת כלל מה הן כוללות. "אני מתנהל באחריות", אמר. "אני לא יכול לדבר בחוץ ולא יכול למכור סיפורים לאנשים ולא יכול להמציא כל מיני אגדות שאני שומע מח"כים שלנו שאין להם מושג מה על הפרק וכל אחד מהם מספר סיפורים. עם כל הכבוד, אלה דברים של מדינה ברומו של עולם ולכן הם רגישים מאוד".

במפגש שנערך בביתה של הפעילה עדינה ולטמן כמעט לא נכחו פוליטיקאים מכהנים. פעילים שנכחו באירוע אמרו כי "זה היה מפגש טוב מבחינתו של הרצוג. הוא הבהיר יפה את עמדתו ונראה נינוח". ח"כ איילת נחמיאס-ורבין הזהירה בדיון שכניסת מפלגתה לקואליציה לא תביא לדילול כוחו של הבית היהודי, משום שהדבר נוגד את האינטרס של נתניהו. השר לשעבר מטעם מפלגת העבודה, אפרים סנה, קרא במפגש להתעקש על שלושה עקרונות שיבטיחו את השפעתה של המפלגה אם תיכנס לקואליציה: קבלת שליטה מלאה על התחום המדיני, הקפאת הבנייה בהתנחלויות וקבלת יכולת להטיל וטו על חקיקה שנויה במחלוקת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ