הרצוג: לא ננהל מו"מ עם נתניהו במקביל לליברמן, הכדור אצל נתניהו

הודעת יו"ר המחנה הציוני באה בעקבות הפגישה הדחופה שנקבעה בין יו"ר ישראל ביתנו לנתניהו. הרצוג: "הבחירה היא בין ליברמן בביטחון לבינינו בביטחון"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, הודיע היום (רביעי) כי לא ינהל מו"מ עם נתניהו במקביל לליברמן - אך הבהיר כי הוא אינו סוגר את הדלת לכניסה לממשלה. הודעת הרצוג באה שעות בלבד לאחר מסיבת העיתונאים של יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, בה הודיע כי אינו פוסל הצטרפות לממשלה. בעקבות מסיבת העיתונאים של ליברמן זימן אותו ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישה דחופה, היום ב-16:00.

"מסיבת העיתונאים של ליברמן חידדה לנתניהו את הבחירה ההסטורית שמונחת על כתפיו", אמר הרצוג, "או לצאת למלחמה והלוויות בניצוחם של ליברמן ובנט או למסע של תקווה עבור כל אזרחי המדינה. עד שנתניהו יחליט לאיזו בחירה הוא מכוון, אנחנו לא ננהל איתו מו"מ במקביל. אני לא עובד לפי סדר היום של ליברמן ולא הגחמות שלו. אני הולך לפי האמת שלי".

הרצוג במסיבת העיתונאים בירושלים, היוםצילום: אמיל סלמן

יו"ר המחנה הציוני הוסיף כי "בגלל שעמדתי על עקרונותינו ודרכנו, זו הסיבה שעד היום אין לנו הסכם קואליציוני עם נתניהו. אם הוא רוצה להכניס את ליברמן - שיכניס, ואנחנו נפרק אותו מהאופוזיציה. כעת יותר מאי פעם הבחירה היא בין ליברמן בביטחון לבינינו בביטחון. בין טירוף לשפיות. בין מצור מדיני וכלכלי לבין שגשוג".

הרצוג חזר על דבריו מתחילת השבוע, לפיהם הוא מאתר הזדמנות מדינית נדירה, והתייחס גם לקריאתו של נשיא מצרים א-סיסי לחידוש תהליך השלום. "הקשבתי היטב לדברי סיסי אתמול", אמר הרצוג. "יש הזדמנות היסטורית להתפתחות אזורית נדירה שיכולה לשנות את פני המזרח התיכון. היא לא באה בעלמא, אלא באמת. נשיא מצרים לא עובד אצל נתניהו ולא אצלי. האחריות לממש את האופציה הזאת היא כרגע אצל נתניהו, ואני לא מתכוון לנהל מו"מ במקביל ולא להתעלם מהאתגר ההיסטורי. ההיסטוריה תשפוט את הרגע הזה".

ח"כים במפלגת העבודה מתחו ביקורת חריפה על הרצוג. ח"כ שלי יחימוביץ כתבה בפייסבוק לאחר מסיבת העיתונאים של היו"ר: "ניצחנו, אבל אלוהים, איזה שפל! מצד אחד יש לי תחושת הקלה עצומה על כך שהצלחנו, בכוחות משותפים, לעצור את ביזיון הזחילה לממשלה, מצד שני אני מודה שאני ממש כועסת. האם עכשיו, כשליברמן ובנימין נתניהו נופלים זה בזרועותיו של זה, בוז'י מבין מה הוא עולל? למפלגתו? לערכים שלנו? לאמון הסדוק ממילא שיש לבני אדם בפוליטיקה?".

הפוסט המלא של יחימוביץ:

ח"כ אראל מרגלית אמר בתגובה לדברי יו"ר המפלגה כי "כל פעם שחשבנו שהרצוג הביא אותנו הכי נמוך, הוא צעק לנו מלמטה. בוז'י התבלבל תוך כדי זחילה. זה לא אנחנו או ליברמן, זה אנחנו או ביבי. בכלל, אופוזיציה זאת לא מילה גסה. נושמים שם". יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, הנחשב מקורבו של הרצוג, אמר לפני מסיבת העיתונאים שלו, אך לאחר זו של ליברמן, כי הוא "לא רואה טעם" בהמשך המגעים מול נתניהו.

אתמול טענו מקורות בסביבת הרצוג כי הוא נחוש להיכנס לממשלה, אם יצליח להגיע להבנות עם נתניהו. עם זאת, אותם מקורות הבהירו כי הפערים בין השניים עדיין היו גדולים - ואחד מהם אמר: "הנושא המדיני היה ונשאר סלע המחלוקת המרכזי. הדברים תקועים סביב היכולת לקדם את תוכנית ההפרדה וסביב נושאים משמעותיים בתחום המדיני. כנראה ביבי נבהל מהסמוטריצ'ים בסביבתו".

"הרצוג חייב ללכת הביתה", כתבה סתיו שפיר בעמוד הפייסבוק שלה, "עכשיו כבר ברור שביבי השתמש בהרצוג כדי להכניס את ליברמן לממשלה". עוד כתבה כי "מי שהיה שותף לזחילה המביכה לתוך הממשלה הגרועה בתולדות ישראל, צריך לשים את המפתחות על השולחן וללכת הביתה".

כתבות מומלצות

"כמו במזון, הכליות מפקחות על מצב המים ומווסתות את ריכוזם של החומרים השונים בתוכם"

כמה זמן עובר מהרגע ששותים ועד שמשתינים?

שר הבריאות ניצן הורוביץ
עיסאווי פריג'
שרת הסביבה תמר זנדברג

פול ידיעות אחרונות
ישיבת ממשלה שבועית
צלם: אלכס קולומויסקי

צילום : אלכס קולומויסקי / ידיעות אחרונות / תצלום פול / POOL 
ישיבה
ממשלה
כנסת
ירושלים

לזנדברג היתה הזדמנות להותיר חותם והיא החמיצה אותה

עוברת אורח ליד מתקן למסכות נגד קורונה ב הרצליה

A woman walks past a stack of used and discarded surgical masks hanging allong a fence in Israel's Mediterranean coastal city of Herzliya on January 3, 2022. (Photo by JACK GUEZ / AFP)

מסכה מסכות
קורונה
הקורונה
וירוס
נגיף
מגיפה
מגיפת
מגפה
מגפת
מחלה
בריאות 
עולמית
corona
coronavirus disease 2019
coronavirus disease 2020

קוביד
COVID 19
COVID-19

מיליון כניסות בשבוע: ההצלחה המפתיעה של אתר נתוני הקורונה של משרד הבריאות

עאדל בבית המשפט במנסורה, מצפון לקהיר. "היא אמרה לי שלעולם לא תאהב אותי ושהיא אינה רוצה כל קשר אתי"

"זהו מס החופש שהאשה תשלם". התגובות לרצח מעידות שהדרך ארוכה

נעה אילן, "דואט", 2020

צפיתי, האזנתי, התקרבתי, צילמתי, עליתי וירדתי 4 קומות. לא הבנתי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ