יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר האוצר, משה כחלון, התייחס להתבטאויותיו של יו"ר דירקטוריון חדשות 10 החדש, רמי סדן, ואמר כי "מבחינתי אפשר היה להסתפק בהתנצלות ולהמשיך הלאה". יו"ר ש"ס, אריה דרעי, נפגש היום (שני) פעם נוספת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה כי יפעל להדחת סדן, שאמר בדיון סגור כי הוא "שונא את ש"ס ואת הגנב אריה דרעי". מוקדם יותר היום היה אמור להיערך דיון בוועדת הכלכלה של הכנסת על מינויו של סדן, אך ראש הוועדה, איתן כבל, פוצץ אותו עקב היעדרותם של נציגי ערוץ 10.

במליאת הכנסת התייחס היום שר האוצר לדבריו של סדן בתגובה לשאלה של ח"כ תמר זנדברג (מרצ) וכינה אותם "אמירה מיותר ואומללה שלא היתה צריכה להיאמר". ואולם, הוסיף, "חברינו אומרים מעת לעת משהו שלא התכוונו. במקומות שלנו אומרים 'חכמים תיזהרו בדבריכם'. לא יודע אם זה חכמים פה... אנשי ציבור שנושאים בתפקידים בכירים זורקים מילה וסוחבים אותה לעשרים שלושים שנה קדימה. אנשי ציבור שמצוטטים צריכים להיות הרבה יותר זהירים".

נתניהו וכחלון במליאה, החודשצילום: אוליבייה פיטוסי

מוקדם יותר היום הופסק דיון בוועדת הכלכלה בכנסת על מינויו של סדן לאחר שיו"ר הוועדה, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) פוצץ את הדיון. "אני רואה בחומרה רבה את העובדה שהנהלת ערוץ 10 החליטה לא להגיע לדיון הזה", אמר כבל. "ועדת הכלכלה עמלה כל כך הרבה למען ערוץ 10 ואני בתוכם. זה לא נכון ציבורית להתנהג כך כגוף תקשורת". כבל הוסיף כי סדן עצמו טלפן אליו ואמר לו כי הוא חולה ולכן לא ישתתף בדיון.

חבר הוועדה ח"כ עיסאוי פריג' (מרצ), אמר בדיון כי "היעדרותם של נציגי הבעלים וחברי דירקטוריון ערוץ 10 מהדיון בוועדת הכלכלה על מינויו של רמי סדן, הינה עוד אות מבשר רע לגבי הכיוון שאליו הולכת התקשורת הישראלית. אותם אנשים שממנים את הסדנים למיניהם, כדי שישתיקו את הדרוקרים, ויקדמו את כוחו של הערוץ בקרב משפחת המלוכה הישראלית שגם שולטת במשרד התקשורת, החליטו היום שלא מתאים להם לתת דין וחשבון לוועדת הכלכלה על התרפסותם בפני המלך ביבי ורעייתו".

רמי סדןצילום: מתוך ערוץ היוטיוב של מכון קשר הכנה לבר מצווה

בסיעת ש"ס מסרו היום כי יוסיפו להיאבק לפיטוריו של סדן. לצד פגישתו של דרעי עם נתניהו היום, במפלגה הודיעו יפעלו בישיבת ועדת הכלכלה "כדי שהוועדה תקבל החלטה להדיח את רמי סדן מתפקידו". בהודעה מטעם המפלגה נמסר כי "ש״ס יצאה למאבק נגד הדברים החמורים והגזעניים שאמר רמי סדן כדי לעקור מהשורש אמירות כגון אלה שלצערנו קיימות עדיין בקרב ציבורים רבים. ש״ס קמה כדי למגר את תופעות הגזענות, תמשיך להניף את דגל המאבק נגד הגזענות ותפעל לשיפור מעמדם של תושבי הפריפריה והציבור המזרחי במדינה".

פנה סדן לדרעי
בתחילת המכתב כתב סדן: "אני כותב אליכם מלב מדמם, כי אין בי עוד הכוח לידום. שבוע שופכים את דמי, לשווא". הוא הוסיף כי אסור שאדם גזען וכזה ששונא ספרדים ישמש בתפקיד ציבורי, אך הדגיש: "לא יעלה על הדעת ואיני מסוגל כלל לחשוב או להרגיש שנאה".

בהמשך כתב יו"ר הדירקטוריון של ערוץ 10: "ישיבת הדירקטוריון בה כאילו אמרתי דברים מזעזעים הייתה לפני 10 ימים. איך זה לא יצאו מיד ואמרו, אלא רק לאחר שנבחרתי לתפקיד? זו אמינות? הנסמאו עיניכם מראות השקר??". סדן הוסיף כי המלה היחידה שבה השתמש היתה "אליטות". "כן אמרתי ואני אומר גם כעת שחייבים לפתוח את ערוץ 10 לא רק לאליטות, אלא לכל הציבורים: החרדי, הספרדי, המתנחלי, הרוסי והערבי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ