לפיד תקף מינוי בכירה ב"הארץ" ועורר תגובות חריפות בקרב עיתונאים ופוליטיקאים

בפוסט שפרסם כתב יו"ר יש עתיד כי מינוי נעה לנדאו לעורכת המהדורה האנגלית של "הארץ", בהיותה בת זוגו של פעיל ב"שוברים שתיקה", הוא עוד הוכחה לכך שהארגון מעדיף "להכפיש אותנו בחו"ל"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, תקף היום (שישי) בפייסבוק את מינויה של נעה לנדאו לתפקיד עורכת המהדורה האנגלית של "הארץ", בשל היותה בת זוגו של פעיל "שוברים שתיקה", אבנר גבריהו. בתגובה, פוליטיקאים ועיתונאים בכירים יצאו כנגדו ברשת והעבירו ביקורת חריפה על דבריו. "נועה לנדאו, שותפתו לחיים ולדרך של אבנר גבריהו, המשמיץ הקולני והקיצוני ביותר של ישראל מבין אנשי 'שוברים שתיקה', מונתה לעורכת המהדורה האנגלית של 'הארץ'", כתב לפיד.

בסטטוס שפרסם בדף הפייסבוק שלו האשים לפיד את המהדורה אנגלית בהכפשת ישראל וצה"ל בעולם, וטען כי מינויה הטרי של לנדאו מהווה "עוד הוכחה (לא שהיינו צריכים) שבניגוד לכל טענותיהם אנשי 'שוברים שתיקה' לא באמת מעוניינים להשפיע על החברה הישראלית פה בבית, הם מעדיפים בהרבה להכפיש אותנו בחו"ל".

בעקבות ביקורת מצד הגולשים שינה לפיד את כינויה של לנדאו בסטטוס מ"שותפתו לחיים ולדרך" ל"שותפתו לדרך". יו"ר מרצ זהבה גלאון מתחה ביקורת על דבריו של לפיד. בסטטוס שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה כתבה גלאון כי, "בעולם של יאיר לפיד לנעה לנדאו אין שום אישיות. היא לא עורכת מנוסה, עם עבר בעיתונים מרכזיים בישראל, פרויקטים עיתונאיים מרשימים ב'הארץ' והשכלה מאוקספורד. לא, היא לא יותר משלוחה של אבנר גבריהו, והוא שלח אותה ל'הארץ' כדי ללכלך על המדינה בחו"ל".

יו"ר האופוזיציה והמחנה הציוני יצחק הרצוג צייץ בחשבון הטוויטר שלו בתגובה לדברים כי, "מי שמטיף לשנאת עיתונאים או לשנאה בכלל, בגלל שיוך זוגי לא ראוי לקבל תמיכה כלשהי מהציבור. יאיר טעה. יאיר צריך להתנצל". חברת הכנסת ציפי לבני כתבה בציניות: "לא הסתכלתי בטוויטר כמה שעות. מישהו יכול לעדכן מה בעלה של ליהיא אמר?".

גם מגישת חדשות ערוץ 10 תמר איש שלום ביקרה את לפיד. "לנשים במאה ה-21, יש דעות פוליטיות, כלכליות וחברתיות משל עצמן, הן לא זקוקות לבן זוג כדי לגבש השקפת עולם מנומקת ועצמאית והן לא מחויבות להחזיק בעמדות בן הזוג שלהן".

מתא העיתונאיות נמסר כי "לפיד גרר עיתונאית בכירה למאבק פוליטי אישי אותו הוא מנהל, נישל אותה מזכויותיה כאדם בפני עצמו והפך אותה למטרה ניידת עבור כוחות פוליטיים הניצבים מנגד. כשמדובר באשה המותקפת על פועלו של בעלה, זוהי מתקפה כפולה, המקטינה אותה כאדם עצמאי וכאשת מקצוע. חברות התא מצפות מח"כ לפיד להתנצל על המתקפה האישית-משפחתית. בשנת 2016 נשים צריכות להישפט לפי העבודה המקצועית שלהן ולא לפי בני זוגן".

גם בארגון העיתונאים הגיבו לדבריו של לפיד על המינוי וכתבו כי "אין מקום בחברה דמוקרטית לפסול עיתונאי רק בשל דעותיו הפוליטיות, יהיו אשר יהיו". עוד הוסיפו כי "כל ניסיון לפסול או לשפוט עיתונאית רק על רקע העשייה של בן זוגה הוא שובניזם שאין לו מקום בחברה הישראלית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ