ארדן שוקל להפסיק לשלוח קציני משטרה לדיונים בכנסת

השר לביטחון פנים טען כי הוועדה לביקורת המדינה נוהגת באופן לא ראוי לאחר שדיון הופסק בשל היעדרות המפכ"ל. יו"ר הוועדה אלהרר: אפשר לסגור את הכנסת אם לא נוח לשר שיש פיקוח

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המפכ"ל רוני אלשיך והשר גלעד ארדן בדיון בכנסת, ספטמבר. "מלחמת אגו בין כוחות הביטחון"
המפכ"ל רוני אלשיך והשר גלעד ארדן בדיון בכנסת, ספטמבר. "מלחמת אגו בין כוחות הביטחון"צילום: אוליבייה פיטוסי
יהונתן ליס
יהונתן ליס

השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר היום (רביעי) כי ישקול להפסיק להזמין בכירי משטרה לדיונים בכנסת בשל התנהלות לא ראויה, כדבריו, של הוועדה לביקורת המדינה.

הבוקר הפסיקה יו"ר הוועדה ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) דיון בשל היעדרותם של מפכ״ל המשטרה רוני אלשיך וסגן הרמטכ"ל יאיר גולן. בדיון, שעסק בהתמודדות מערכת הביטחון עם שוהים בלתי חוקיים, נכח סגן המפכ"ל, ניצב זוהר דביר.

אלהרר אמרה כי "קבענו לקיים את הדיון מיד אחרי הפיגוע שהיה בשרונה, ומשרצינו באמת לקבל תשובות מהגורמים הבכירים ביותר, הוועדה ניסתה לתאם את הדיון עם הרמטכ"ל והמפכ"ל. מסתבר שבמדינת ישראל יש מלחמת אגו בין כוחות הביטחון. אם הרמטכ"ל לא מגיע - המפכ"ל לא מגיע, אם המפכ"ל לא מגיע אז סגן הרמטכ"ל לא מגיע. זה לא מקובל, זה ביזיון, זה זלזול בוטה בוועדה ובכלל בכנסת. אני לא מוכנה לקיים דיון ככה".

בין אלהרר לארדן התפתחו חילופי האשמות ברשת הטוויטר. ״רק כשהבנת שסגן הרמטכ״ל מגיע, הורית למפכ״ל לא להגיע״, האשימה אלהרר את ארדן. הוא כתב לה בתגובה: ״ידעת מראש שהוא לא יגיע וגם אין שום סיבה שהוא יגיע לדיון הזה. זה לא עוסק אישית בו והסמפכ״ל יכול להציג את העשייה. עשית הצגה לתקשורת״.

השר לביטחון פנים כתב: "אשקול אם יש טעם לשלוח קציני משטרה בכירים לדיוני הכנסת. זו לא הפעם הראשונה שהוועדה לביקורת המדינה נוהגים באופן שאינו ראוי כלפי קצינים״. אלהרר השיבה לארדן, "אפשר לסגור את הכנסת אם לא נוח לשר שיש עבודת פיקוח על עבודת הממשלה. אפשרות אחרת היא שהדרגים הנכונים יגיעו עם תשובות".

לפני כשבועיים הפסיק יו"ר ועדת הפנים, ח"כ דודי אמסלם, דיון שעסק ב"מסמך יצחקי" לאחר שאלשיך לא התייצב למרות שהוזמן. השבוע זומן המפכ"ל לשני דיונים נוספים, בהם דיון חוזר בוועדת הפנים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ