מזכירות הליכוד ביטלה את הצמצום בסמכויות נתניהו

הנהלים שאישרה המזכירות בשבוע שעבר הרחיבו את סמכויותיה על חשבון אלה של ראש הממשלה. ההחלטה של המזכירות הכעיסה את נתניהו, ובעקבות שיחה עם השר כץ הוחלט לבטלה

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו בישיבת ממשלה, בחודש שעבר
נתניהו בישיבת ממשלה, בחודש שעברצילום: יואב דודקביץ
חיים לוינסון
חיים לוינסון

מזכירות הליכוד אישרה אמש (שבת) את ביטול הנהלים שקבעה השבוע ושצמצמו את כוחו של יו"ר המפלגה, בנימין נתניהו, במנגנון המפלגתי. המזכירות היתה אמורה להתכנס היום, אולם בסוף השבוע דרשו חברים במזכירות לערוך הצבעה חשאית בנושא, ולבסוף הוחלט להכריע בהצבעה טלפונית, בנימוק שחברים רבים יצאו לחופשה. רוב החברים נענו לבקשת ראש המזכירות, השר ישראל כץ, והסכימו לביטול הנהלים.

הנהלים שאישרה המזכירות בשבוע שעבר הרחיבו את סמכויותיה על חשבון אלה של נתניהו, בהתאם לחוקת הליכוד. כך נקבע שכהונותיהם של בכירים במפלגה יוגבלו לשמונה שנים ושגיוס עובדים חדשים או התקשרות עם גורמים חיצוניים ייעשו רק באישור מראש של המזכירות — כך שנתניהו יתקשה למנות מקורבים לתפקידים במפלגה. רק שניים מבין 99 חברי המזכירות התנגדו לשינויים המוצעים, בהם השר צחי הנגבי.

החלטת המזכירות הכעיסה את נתניהו, שזימן למחרת אישור הנהלים את כץ לשיחה בלשכתו. בעקבות השיחה החליט כץ לבטל את ההחלטה, וסיכם עם נתניהו על הקמת ועדה שבה יהיו חברים יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן ופרקליטו של נתניהו דוד שמרון, ושתדון באופן ניהול המנגנון המפלגתי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ