יעלון הודיע כי יקים מפלגה חדשה לקראת הבחירות

באירוע שבתרבות בתל אביב אמר שר הביטחון לשעבר כי בכל הנוגע לחיבור עם כוחות פוליטיים נוספים הוא "משאיר את האופציות פתוחות"

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעלון באירוע שבתרבות, היום
יעלון באירוע שבתרבות, היוםצילום: שיר אלבוך
חיים לוינסון
חיים לוינסון

שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, הודיע היום (שבת) כי בכוונתו להקים מפלגה חדשה לקראת הבחירות. אתמול פרסם יוסי ורטר ב"הארץ" כי יעלון אמר לו שהוא "נערך להקמת מפלגה ולהובלתה".

באירוע שבתרבות בתל אביב אמר יעלון כי הוא "מקים כוח פוליטי להתמודד על ההנהגה ומשאיר את האופציות (לחיבורים פוליטיים) פתוחות. אשמח לראות חיבור של כוחות". יעלון פירט אודות הנושאים שמפלגתו תעסוק בהם: "האיומים הפנימיים הם היותר משמעותיים היום - שחיתות, הקצנה, שיח של השנאה, איום על שלטון החוק, דה לגיטמציה של התקשורת, שיח השנאה נגד ערבים, נגד חרדים, נגד ימין-שמאל". הוא הוסיף כי "הפוליטיקאים שרוצים לקושש קולות אחראים על השנאה".

בדבריו התייחס גם למבצע צוק איתן, ואמר כי לאחר המבצע נערכו תחקירים והופקו לקחים. "אין תרגיל מבצע מערכה או מלחמה שאין בהם טעויות וצורך להפיק לקחים", הבהיר. "צה"ל ואני כשר הביטחון ביצענו תחקירים מיד לאחר המערכה. מה שצריך ליישם כבר מיושם מאז ועד עתה. הובלנו באחריות ובשיקול דעת". הוא העיר כי "המבקר הסתכל על צוק איתן דרך שתי קשיות: המנהרות וישיבות הקבינט".

לדברי יעלון, "ההחלטות החשובות הובאו לקבינט, כולל ההצעה להפסקת אש. אבל את המערכה מנהלים בדיונים אצל ראש הממשלה, שר הביטחון, במטה הכללי, בבור ובשטח. בקבינט יש פוליטיקה". יעלון הצהיר כי "אף פעם לא דיברתי לפרוטוקול ולא עשיתי פוליטיקה בקודש הקודשים. זה לא עניין של תהליכים אלא של אנשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ