שקד לריבלין: התחשב בתרומתו של אולמרט לביטחון המדינה בבקשת לחנינה

בניגוד לעמדת משרד המשפטים, שהמליץ לדחות את בקשתו של ראש הממשלה לשעבר לחנינה, המליצה השרה שקד לנשיא המדינה גם להתחשב בכך שאולמרט כבר ריצה תקופה משמעותית ממאסרו

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון פולבר

שרת המשפטים איילת שקד העבירה היום (רביעי) לנשיא המדינה ראובן ריבלין את עמדתה בעניין בקשת החנינה של אהוד אולמרט, ובה המליצה לו להתחשב בכך שראש הממשלה לשעבר תרם לביטחון המדינה וכבר ריצה תקופה משמעותית ממאסרו.

עמדת שקד מנוגדת לעמדת מחלקת החנינות במשרד המשפטים, שהמליצה לדחות את בקשתו של אולמרט לאחר הגשתה בסוף חודש ינואר. ריבלין הוא הגורם היחיד המכריע בסוגיה ולאחר שהתקבלה עמדת השרה צפויה החלטתו.

אהוד אולמרט במשפטו. פנייה שלו לוועדת השחרורים עשויה להביא להטלת הגבלות עליוצילום: אוהד צויגנברג

אולמרט ריצה כבר 13 מתוך 27 חודשי המאסר שנגזרו עליו בפרשות טלנסקי ובפרשת הזרע - אחת הפרשות בתיק הולילנד, ובגין שיבוש הליכי משפט בתיק הולילנד. הוא יהיה רשאי לפנות כבר בעוד שלושה חודשים לוועדת השחרורים בבקשה לקיצור שליש מעונשו. ואולם, אם בקשתו תתקבל יוטלו עליו הגבלות לאורך כל מאסרו, ובהן הגבלות החלות על מי שמוגדר כ"אסיר משוחרר ברישיון" ומאפשרות מעצר בית בשעות הלילה, חובה להשתתף בקבוצות שיקום ומעקב אחר פעילותו.

אם תתקבל בקשתו של אולמרט לחנינה, הוא ישוחרר מידית ולא יחולו עליו הגבלות כלל. בפרשת טלנסקי, במרכזה כספים שהועברו מאיש העסקים מוריס טלנסקי בעת שאולמרט שימש כשר התמ"ת, נגזרו עליו שמונה חודשי מאסר בגין עבירות של קבלת דבר במרמה והפרת אמונים. בפרשת הזרע הורשע ראש הממשלה לשעבר בקבלת שוחד ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר. במקביל למאסרו בגין שתי הפרשות, אולמרט מרצה חצי שנת מאסר שנגזרה עליו בהסדר טיעון בגין שיבוש הליכי משפט בתיק הולילנד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ