יאיר נתניהו באינסטגרם: Fuck Turkey

על רקע המשבר הדיפלומטי וגירוש השגרירים, פרסם בנו של רה"מ תמונה עם מסר בוטה נגד הטורקים בחשבון האינסטגרם שלו. מטעמו של יאיר נתניהו נמסר: הוא אדם פרטי, וכך גם האינסטגרם שלו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, פרסם היום (רביעי) תמונה בחשבון האינסטגרם שלו שבה נכתב "Fuck Turkey". מוקדם יותר היום הוזמנו צלמים טורקים לתעד את עזיבתו של שגריר ישראל באנקרה שלוותה בבידוק ביטחוני בשדה התעופה באיסטנבול. נאה, שמונה לתפקיד ב-2016 אחרי פתרון משבר המרמרה, גורש ארצה בעקבות הרג המפגינים בעזה. מטעם בנו של ראש הממשלה נמסר: "יאיר נתניהו הוא אדם פרטי, כך גם עמוד האינסטגרם שלו".

פוסט שפרסם יאיר נתניהו בחשבון האינסטגרם שלו

בתגובה לצעד הטורקי החריג, זימן הבוקר משרד החוץ את הממונה הטורקי בתל אביב, אומוט דניז, לשיחת נזיפה. גם משרד החוץ הישראלי הזמין את התקשורת לתעד את הגעת הנציג הטורקי למשרד, והוא התבקש להציג תעודה מזהה בכניסה. מדובר משרד החוץ נמסר כי ישראל הביעה "מחאה חריפה על ההתנהלות הטורקית השערורייתית".

אתמול הורה משרד החוץ הטורקי לשגריר נאה לעזוב את המדינה "להתייעצויות לזמן מה". בתגובה, הורה משרד החוץ בישראל לקונסול הטורקי בירושלים, האמון על היחסים עם הפלסטינים, לחזור לארצו "להתייעצויות". לפני כן החזירה טורקיה את השגרירים בישראל ובארה"ב. טורקיה גירשה גם את קונסול ישראל באיסטנבול, יוסי לוי ספרי.

את גירוש הדיפלומטים ליוו חילופי דברים בין נשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן וראש הממשלה בנימין נתניהו. ארדואן אמר כי "ישראל היא מדינת טרור" ונתניהו השיב שהנשיא "הוא בין התומכים הגדולים של חמאס ומכאן שאין ספק שהוא מבין היטב בטרור ובטבח. אני מציע לו לא להטיף לנו מוסר". לאחר מכן ארדואן כתב בטוויטר כי "נתניהו הוא ראש הממשלה של מדינת האפרטהייד שכובשת את אדמתם של אנשים חסרי הגנה יותר מ-60 שנה תוך הפרה של החלטות האו"ם". בתגובה אמר נתניהו: "אדם ששולח אלפי חיילים טורקים לקיים את הכיבוש של צפון קפריסין ופולש לסוריה, לא יטיף לנו כשאנו מגינים על עצמנו מניסיון פלישה של חמאס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ