גבאי ל"הארץ": שוחחתי עם ברושי לפני ההשעיה, איני חש צער על פרישת בהלול

יו"ר העבודה אמר כי שוחח פעמיים עם ברושי בטרם קיבל את ההחלטה וציין כי "הוא לא הכחיש טוטלית את המקרה". נחמיאס-ורבין זועמת על האופן שבו תיאר ברושי את התקרית שבה נגע בישבנה: "זו לא היתה נגיעה, אלא פליק"

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי גבאי, לפני שבועיים
אבי גבאי, לפני שבועייםצילום: אוליבייה פיטוסי
יוסי ורטר

"איני צבוע, איני מביע צער כשאיני חש צער, ואיני רואה בפרישתו של זוהיר בהלול מהכנסת משהו שצריך להצטער עליו", אומר יו"ר מפלגת העבודה והמחנה הציוני, אבי גבאי, בשיחת טלפון ממרוקו, שם הוא שוהה בחופשה משפחתית.

טיול השורשים בארץ מולדתם של הוריו נעכר פעמיים: בתחילתו, בגלל הודעת ההתפטרות של בהלול, שנומקה בכעסו על חוק הלאום. בהמשכו צצה פרשת איתן ברושי השנייה, כשאשה טענה שהותקפה מינית בידי חבר הכנסת לפני כ-15 שנה, בעת שהיו יחד, לבדם, במעלית.

ברושי במליאת הכנסת, לפני כשבועייםצילום: אוליבייה פיטוסי

בניגוד לטענת פרקליטו של ברושי, שלפיה יו"ר המפלגה כלל לא התעניין בגרסתו של הח"כ ולא ביקש לשמוע אותו, אומר גבאי כי שוחח עמו פעמיים: בפעם הראשונה מיד לאחר חשיפת הסיפור בחדשות עשר, ובפעם השנייה שעה אחר כך, לאחר שאנשיו וידאו כי מנהל הסמינר שבו השתתפו ברושי והאשה אישר בקולו כי אכן הוגשה לו תלונה בזמן אמת והוא נזף בברושי.

"כששוחחתי עם ברושי הוא לא הכחיש טוטלית את המקרה. הוא רק טען שחלף זמן רב והוא אינו זוכר מה היה", אומר גבאי. הוא אינו חוזר בו מהביטוי "עבריין מין" אותו ייחס במשתמע, ובלשון רבים, לברושי - בשל כך הוגשה נגדו תביעת דיבה על סך 300 אלף שקלים - אולם ניתן להבין כי לא היה חוזר עליו.

באשר לאירוע שבו הכה ברושי בישבנה של חברתו לסיעה, איילת נחמיאס ורבין, שחלפה לפניו בכנס בקיבוץ בארי, גבאי הודף את הטענה שכבר אז היה עליו להעניש את חבר הכנסת או לתבוע את התפטרותו. "ברגע שאיילת קיבלה את התנצלותו ואמרה שאינה רוצה להרוס את חייו, לא רציתי להיות שפל", הוא מסביר.

נחמיאס ורבין, שעד היום סירבה להתייחס פומבית לפרשה, אמרה אתמול בחוג סגור: "מי שיגרום לי להפר שתיקה ולספר מה בדיוק קרה הם ברושי ועורך דינו, אילן בומבך". היא רתחה מכעס כשקראה בכתב התביעה את תיאור התקרית, באופן שלדבריה מגמד ומעוות לחלוטין את האירוע: "נוצרה סיטואציה... בה נגע התובע בישבנה של חברת הכנסת". לדברי הח"כית, זו לא היתה נגיעה אלא "פליק".

בסיעת המחנה הציוני אמרו אתמול כי עתידו של ברושי תלוי במוצא פיה של נחמיאס ורבין. אם היא תחליט לתאר מה קרה, וכיצד סירב להתנצל בפניה, פעמיים, גורלו הפוליטי ייחרץ.

הטור המלא מחר ב"הארץ שישי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ