קמפיין הליכוד בת"א: "זה אנחנו - או מדינת מסתננים ויפו איסלאמית"

הרשימה למועצת העיר הציבה מודעות המאמצות את סיסמת המפלגה מבחירות 2015 - אך מפנות אותה כלפי מבקשי המקלט, תושבי יפו המוסלמים ו"שוברים שתיקה"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בר פלג
בר פלג

קמפיין הבחירות של רשימת הליכוד בתל אביב מיישר קו עם הסיסמה של המפלגה בבחירות 2015, "זה אנחנו או הם" - אלא שהפעם היא מופנית כלפי מבקשי המקלט ותושבי יפו המוסלמים. הסיסמאות מופיעות במודעות שהוצבו היום (רביעי) ברחבי העיר.

שלט חוצות של הליכוד בדרום תל אביב

בשלטי החוצות של הליכוד, במודעות שנתלו על מוניות שירות ובפוסטים ברשתות החברתיות נאמר בין היתר: "זה אנחנו או הם - העיר העברית או אש"ף", "זה אנחנו או הם - העיר העברית או עיר המסתננים" ו"זה אנחנו או הם - חינוך לציונות או שוברים שתיקה בבתי הספר". בסרטון שפורסם במסגרת מסע הבחירות נראו דגלי פלסטין ברחובות תל אביב ויפו בליווי הכיתוב: "או אנחנו, הליכוד, שישאיר את תל אביב ויפו בישראל - או המפלגות הפרו-פלסטיניות שרוצות יפו איסלאמית ומדינת מסתננים בדרום".

את רשימת הליכוד מוביל המשנה לראש העיר, ארנון גלעדי. גלעדי, יו"ר איגוד ערים דן בתחום התשתיות ואיכות הסביבה, נעצר ונחקר בחשד למרמה והפרת אמונים בפרשת דוד ביטן. "בימים אלו מתנהל מאבק עיקש על צביונה ואופיה של העיר תל אביב-יפו", אמר גלעדי. "תנועת הליכוד בתל אביב היא הגורם היחידי הנאבק כבר שנים רבות לשמירת אופיה הציוני של העיר העברית הראשונה". במועצת העיר המכהנת מייצגים את הליכוד שני חברים.

עמותת "סיכוי" קראה ליועץ המשפטי לממשלה לצאת נגד גילויי גזענות בבחירות לרשויות המקומיות. "שיח שכזה יכול לדרדר את היחסים בין התושבים ולהביא להסלמה בהתייחסות והתנהגות ופעולה למניעתו תשמור על מרקם החיים בין החברה היהודית והערבית ותמנע אלימות פיזית בין האזרחים", כתבו בעמותה למנדלבליט, "לצד כל אלו וכיוון שמדובר במערכת בחירות, הרי שיש בכך גם שמירה על הערכים הדמוקרטיים הבסיסיים ביותר".

"הליכוד כמו הליכוד הולך על הטקטיקה של הבוס - הסתה ושיסוי, זה לא חדש", מסר המועמד לראשות העיר מטעם רשימת "אנחנו העיר", אסף הראל. "מה שמפתיע כאן זה שבתל אביב הליכוד יושב בקואליציה עם חולדאי, אסף זמיר ומרצ - שמעדיפים להתעלם מאמירות גזעניות בסגנון הזה, העיקר לשמור על הכסא. 'אנחנו העיר' לא תשב בקואליציה עם גורמים מסיתים. תל אביב-יפו היא עיר מעורבת והיתה יכולה להוות דוגמא לשאר המדינה, לצערנו, את ההנהגה הנוכחית של העיר זה לא מעניין. אנחנו נפעל יחד, יהודים וערבים, כדי לשנות את זה ולהפוך את תל אביב-יפו לעיר של כל תושביה".

ליסה חנניה מרשימת "יפא", רשימה יפואית המתמודדת למועצת העיר, כתבה בפייסבוק: "פוליטיקת ההפרדה וההפחדה כבר מוכרת לנו מראש הממשלה, אבל ברמה העירונית - בין תושבים, בין שכנים - לא ככה מנהלים קמפיין בחירות. לא ככה מוציאים אנשים להצביע. אנחנו צריכים לעמוד ביחד עם קול מאוד ברור נגד שיח כזה. זה לא 'אנחנו או הם', זה אנחנו כולנו ביחד נגד הגזענות, נגד ההפרדה, נגד חוק לאום, נגד סכסוך בין שכנים, בעד שוויון, בעד עיר מעורבת, בעד רב-תרבותיות, בעד שיח מכבד".

ברשימת "יפא" שוקלים לנקוט צעדים משפטיים במטרה להסיר את קמפיין הליכוד. ברשימה יבקשו מכל המועמדים לראשות העיר תל אביב ומראשי הרשימות לחתום על מכתב גינוי לקמפיין.

מטעם גלעדי והליכוד נמסר: "ההסתה של גורמי שמאל קיצוני לא תעצור את תנועת הליכוד מלהוביל קמפיין על אופיה של העיר בכדי שתישאר העיר העברית הראשונה ולא תהפוך לעיר המסתננים בדרום ולמובלעת פלסטינית ביפו. אנחנו מנהלים קמפיין דמוקרטי על כך שבמערכת החינוך שלנו ילמדו ביום הזיכרון על נופלי צבא ההגנה לישראל ולא על הנכבה הפלסטינית. תל אביב-יפו צריכה ימין חזק שהליכוד בראשו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ