בר פלג
בר פלג

מפלגת העבודה הודיעה היום (שישי) כי היא מסירה את תמיכתה מהמועמדת לבחירות בהוד השרון יפעת קריב, על רקע טענותיה נגד המתמודד נגדה כי הוא איש שמאל. אחרי שהתקבלה ההחלטה קריב שלחה מכתב ליו"ר המפלגה, אבי גבאי, שבו היא מודיעה על הפסקת הקשר עם המפלגה. לטענת קריב, לשעבר חברת כנסת מטעם "יש עתיד", המעורבות של הפוליטיקה הארצית בבחירות המקומיות "גורמת לי דאגה רבה באשר לנכונות התופעה הזו והאפקט ההרסני והמפלג שהיא מביאה איתה".

במסגרת קמפיין הבחירות של קריב, שתתמודד מול אמיר כוכבי בסיבוב השני של הבחירות ביום שלישי, נכתב בין היתר כי כוכבי מייצג את מרצ ומביא לקיטוב ומלחמות דת בעיר. בהודעה ששלחה מפלגת העבודה על הסרת התמיכה בקריב נכתב: "מתוך נאמנות לערכיה ולתפיסת עולמה, מפלגת העבודה אינה מסוגלת לתת יד לקמפיין שנועד לפסול את המועמד המתחרה, אמיר כוכבי, רק בשל היותו איש שמאל, בייחוד לאור העובדה שהופץ לפני מספר ימים קמפיין הסתה כנגד כוכבי על ידי 'הפורום הציבורי' המאשים את הקרן החדשה בהתגייסות לבחירתו". לפי מפלגת העבודה, הקמפיין מתכתב עם הניסיונות של גורמי ימין להכתים את מחנה השמאל.

לפי מפלגת העבודה, היום בשעות הצהריים התכנסה הוועדה המוניציפלית של המפלגה, שבה הוחלט כי מזכ"ל המפלגה ויו"ר המטה המוניציפלי, ערן חרמוני, יודיע לקריב על הפסקת התמיכה בה. לפני שההחלטה פורסמה ברבים, פרסמה קריב את המכתב ששלחה לגבאי בעמוד הפייסבוק שלה. במפלגה אמרו ל"הארץ" כי רצו לשמור על כבודה של קריב.

בפוסט בעמוד הפייסבוק שלה כתבה קריב כי כוכבי חסר ניסיון ניהולי וכי הוא מייצג את מרצ ואת תנועת הוד השרון חופשית. "ב-15 השנים האחרונות הוד השרון היתה מפולגת, אנחנו רוצים לאחד אותה", אמרה בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלה השבוע. "זה המסר שתושבי הוד השרון רוצים, זה המסר שאנחנו מביאים איתנו. לא פייק ניוז, לא עשיתי ולא אעשה קמפיין שלילי".

פוסט של קריב שבו היא כותבת שכוכבי מייצג את מרצ

מקריב נמסר בתגובה: "צר לי שאבי גבאי ומפלגת העבודה נכנעו ללחצים שהפעילו עליהם ארגוני שמאל קיצוניים. אני נאמנה אך ורק לאמת שלי לפיה הוד השרון חייבת להישאר מאוחדת וסובלנית כלפי כל סוגי האוכלוסייה בעיר. לאור זאת הוצאתי הערב מכתב לאבי גבאי על כך שאני מבקשת להסיר את תמיכתם בי ולהוציא את הפוליטיקה הארצית מהעיר. ביום שלישי הקרוב התושבים יצטרכו להחליט האם הם משרתים את המלחמות של הפוליטיקה הארצית או את אחדות העיר".

בסביבת קריב טוענים כי היא לא ידעה כלל על הישיבה שהתכנסה היום ושבמשך כל הצהריים פגשה אזרחים ברחבי העיר. לדבריהם, לא נעשתה פניה לקריב לפני פרסום המכתב.

כוכבי - שרץ בבחירות בתמיכת מרצ, יש עתיד וסיעתו קצב - מסר בתגובה להודעת מפלגת העבודה: "בעצרת בכיכר רבין בשבוע שעבר אמר יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי: 'מאסנו במסע ההפחדה וההסתה', והערב הוכיח שקמפיינים המבוססים על הסתה, שקרים ושיסוי חלקים בציבור אלה באלה, לא יכולים לעבור בשתיקה".

בבחירות בהוד השרון שהתקיימו ב-30 באוקטובר, שבהן התמודדו שישה מועמדים, זכה כוכבי ל-29.5% מהקולות. קריב, שכיהנה כחברת כנסת בסיעת "יש עתיד" בכנסת ה-19, קיבלה כ-3,000 קולות פחות מכוכבי. כיוון שאף אחד מהמועמדים לא קיבל יותר מ-40%, ביום שלישי ייערך הסבב השני של הבחירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ