נתניהו החליט למנות לשר החקלאות את דוד ביטן, החשוד בשוחד

המשטרה המליצה במארס להעמיד לדין את ביטן בגין לקיחת שוחד ב-12 פרשות. יפעת שאשא ביטון תמונה לשרת הרווחה, סגן השר יצחק כהן יקבל את תיק השיכון וחוטובלי תמונה לשרת התפוצות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ביטן ונתניהו בישיבת סיעת הליכוד, ב-2017
ביטן ונתניהו בישיבת סיעת הליכוד, ב-2017צילום: אוליבייה פיטוסי

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות לתפקיד שר החקלאות את חבר הכנסת דוד ביטן (הליכוד), החשוד בשוחד. נתניהו הבטיח לביטן למנותו לשר כבר לפני כמה שנים. ראש הממשלה התפטר ביום חמישי מתפקידי השרים שאותם החזיק בשל הגשת כתב האישום נגדו.

המשטרה המליצה במארס להעמיד לדין את ביטן בגין לקיחת שוחד ב-12 פרשות שונות, שבמסגרתן העבירו לו קבלנים ואנשי עסקים, באמצעות חברו ומקורבו לשעבר, משה יוסף, מאות אלפי שקלים במזומן.

בנוסף, שרת השיכון יפעת שאשא ביטון תמונה לשרת העבודה והרווחה, וסגן השר יצחק כהן (ש"ס) יקבל במקומה את תיק השיכון. ש"ס רצתה לקבל בסבב המינויים הנוכחי את תיק העבודה והרווחה, אך נתניהו לא רצה להפקיד בידיה את הסמכות לפסילת עבודות בשבת ערב הבחירות לכנסת.

נתניהו החליט גם למנות את סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי לשרת התפוצות. לפני כשנתיים אמרה חוטובלי בראיון ברשת i24news כי רוב יהודי ארה"ב לא מבינים את ישראל כיוון שהם "מעולם לא שלחו את ילדיהם להילחם עבור ארצם". חוטובלי הוסיפה בראיון: "רובם חיים חיים נוחים למדי. הם לא מרגישים איך זה להיות תחת התקפת טילים, ואני חושבת שחלק מזה זה לחוות את הדברים שישראל מתמודדת אתם באופן יומיומי". חוטובלי גם אמרה כי רחבת התפילה בכותל המערבי, המכונה "עזרת ישראל", רוב הזמן ריקה, מפני "שרוב הזמן האנשים האלה בכלל לא מעוניינים לבוא לכותל". נתניהו גינה את דבריה של חוטובלי לאחר מכן וכינה אותם פוגעניים.

חוטובלי בכניסה לישיבה של הליכוד בירושלים, במאיצילום: אוליבייה פיטוסי

בשבוע שעבר מינה נתניהו את סגן השר יעקב ליצמן (יהדות התורה) לשר הבריאות. נגד ליצמן עומדת המלצה של המשטרה להעמידו לדין בעבירות של שוחד ומרמה והפרת אמונים.

החלטת ראש הממשלה להעביר את תפקידי השרים בעקבות כתב האישום מתחייבת מפסיקת בג"ץ בהלכת דרעי-פנחסי בשנת 1993, שבה נקבע כי על ראש הממשלה דאז יצחק רבין לפטר את השר אריה דרעי ואת סגן השר רפאל פנחסי בשל כתב אישום חמור שהוגש נגדם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ