גנץ על הסרת בקשת החסינות: נתניהו לא יכול לנהל את המדינה במקביל למשפט

לאחר משיכת בקשת החסינות, היועמ"ש יכול להגיש כעת את כתב האישום נגד נתניהו - וההליך המשפטי נגדו יחל. יו"ר מרצ: "נתניהו נכשל בניסיונו לחמוק ממשפט צדק"

יהונתן ליס
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גנץ לפני נסיעתו לוושינגטון, ביום שבת
גנץ לפני נסיעתו לוושינגטון, ביום שבתצילום: עופר וקנין
יהונתן ליס
הארץ

יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב היום (שלישי) להחלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו למשוך את בקשת החסינות שהגיש לכנסת ואמר כי "אף אדם לא יכול לנהל מדינה ולנהל במקביל שלושה תיקים פליליים חמורים על שוחד, מרמה והפרת אמונים". בשל משיכת הבקשה, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יכול להגיש כעת את כתב האישום נגד נתניהו - וההליך המשפטי נגדו יחל.

"נתניהו נכשל בניסיונו לחמוק ממשפט צדק", אמר יו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ. לדבריו, "ראש הממשלה אכן עושה היום היסטוריה, ואחראי לבושת המאה - ראש הממשלה המכהן הראשון שעומד לדין בעבירות פליליות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. על הנאשם נתניהו לפנות את הזירה הפוליטית מיד וללכת לעסוק בענייניו הפליליים".

יו"ר סיעת העבודה, איציק שמולי, אמר כי "משהחליט נתניהו למשוך את בקשת החסינות מהכנסת, על היועץ המשפטי לממשלה להעביר, כמתחייב, עוד היום את כתב האישום לבית המשפט". לדבריו, "נתניהו צריך לעדכן את הסטטוס החדש שלו: מאורח בבית הלבן ליושב על ספסל הנאשמים".

נתניהו הודיע היום על משיכת הבקשה בפוסט בפייסבוק שעות לפני ההצבעה במליאת הכנסת על הקמת הוועדה שנועדה לדון בחסינותו. "מאחר שלא ניתן לי הליך הוגן, מאחר שכל כללי עבודת הכנסת נרמסו ברגל גסה, ומאחר שתוצאות ההליך הוכתבו מראש ללא דיון ענייני כמתחייב - החלטתי לא לתת למשחק המלוכלך הזה להימשך", כתב בפוסט. "בהמשך אנפץ את כל הטענות המופרכות ותיקי הסרק שהוגשו בענייני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ