מאות מפגינים מול בתיהם של גנץ, אדלשטיין וארדן: "רומסים את הדמוקרטיה"

המשתתפים במחאת "הדגלים השחורים" מוחים על שיתוק הכנסת ועל המצב הפוליטי. המארגנים כתבו כי "יש רגעים בחייו של עם שהציבור צריך להתוות את הדרך למנהיגיו. זוהי עת כזו"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מפגינים ליד ביתו של אדלשטיין בהרצליה פיתוח, היום
מפגינים ליד ביתו של אדלשטיין בהרצליה פיתוח, היוםצילום: תומר אפלבאום
בר פלג
בר פלג

כמה מאות בני אדם הפגינו היום (שישי) מול בתיהם של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, יו"ר כחול לבן בני גנץ, השר גלעד ארדן וח"כ גדעון סער במחאה על שיתוק הכנסת ועל המצב הפוליטי. המחאה, שהחלה אתמול בשיירה לירושלים שבה נעצרו עשרה בני אדם, מכונה מחאת "הדגלים השחורים".

מארגני המחאה כתבו: "יש רגעים בחייו של עם שהציבור צריך להתוות את הדרך למנהיגיו. זוהי עת כזו". בהתייחסם להפגנות מול בתיהם של ארדן וסער, אמר אחד המארגנים: "היום הלכנו לומר להם: אנחנו יודעים שאתם לא תומכים במהלכים האלה, אנחנו נחזק אתכם, אל תקשיבו לאיומים. בעיתות חירום יש לאנשים הזדמנות לגלות את עצמם מחדש". אתמול פורסם כי גנץ נוטה להסכים להקמת ממשלת אחדות כשיו"ר הליכוד בנימין נתניהו מכהן ראשון כראש ממשלה ברוטציה - גם במחיר פירוק כחול לבן.

מפגינים מול ביתו של אדלשטיין
מפגינים מול ביתו של גנץ

שקמה שוורצמן, שארגנה יחד עם אחיה את המחאה והיום הגיעה להפגין מול ביתו של גנץ בראש העין, אמרה ל"הארץ": "רומסים לנו את הדמוקרטיה בחסות הקורונה, משביתים את בתי המשפט והכנסת... כשמסתכלים על התמונה הכוללת היא לא טובה. יש נאשם בשוחד שמנסה בחסות הקורונה להשליט דיקטטורה ולא ניתן לזה לקרות". שוורצמן הסבירה: "אני עומדת ליד שלט שנכתב בו 'גנץ חייבים להתקדם' - להתקדם זה אך ורק לכיוון דמוקרטיה. אנחנו יודעים שהקורונה זו בעיה אמיתית, אבל כדי להתמודד אתה חייב שלאזרחים יהיה אמון בשלטונות ובממשל. לחצי מהציבור אין אמון בביבי. הוא המכשול במלחמה בקורונה".

המפגינים מול ביתו של גנץ נשאו קרטוני ביצים וכתבו על שלטים: "מנהיג אמיתי צריך ביצים" וקראו "בני בני צא החוצה, שרה וביבי יקנו לך עוגה". עשרות המפגינים שהתאספו מול ביתו של אדלשטיין בהרצליה פיתוח החזיקו שלטים שעליהם נכתב: "אדלסטלין רד מהכיסא" ו-"יולי, כאן זו לא דיקטטורה".

מפגינים ליד ביתו של אדלשטיין בהרצליה פיתוח, היוםצילום: תומר אפלבאום

חלק מהמפגינים נסעו במכוניות שעליהן התנוססו דגלים שחורים באזור הבתים וצפרו, בעוד שחלק אחר עמדו במרחק זה מזה מחוץ לבתי נבחרי הציבור. "אנחנו ליד הבית של גדעון סער כדי להזכיר לו שיש דגל שחור מעל הדמוקרטיה הישראלית ו-30% מהליכוד שתומכים בו", אמר פיטר סבו, אחד המפגינים, "שיזכור שיש דמוקרטיה לפני הכל, עם או בלי קורונה, עם או בלי ביבי, לא נוותר על הדמוקרטיה".

מכחול לבן נמסר שבפגישת ראשי המפלגה היום סוכם כי בשבוע הקרוב ייעשה כל מאמץ לפתוח את הכנסת והוועדות "ולהתחיל לעבוד כדי לסייע לאזרחי ישראל מול המשבר הכלכלי כתוצאה ממגפת הקורונה", לשון ההודעה. מטעם המפלגה נמסר כי הם "מקווים ומאמינים שבג"ץ יורה לעלות להצבעה את פתיחת ועדות הכנסת ואת יו"ר הכנסת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ