שיירה של מאות מכוניות מפגינה בירושלים על החלשת הכנסת בצל הקורונה

כ-2,000 מפגינים משתתפים במחאה שלוותה בעשרות ניידות משטרה לאורך כביש 1, אולם לא חולקו דו"חות. "כמו שנלחמנו על הגנת המדינה, כך נילחם על הדמוקרטיה", אמר אחד המפגינים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שיירת המכוניות מול הכנסת, היום
שיירת המכוניות מול הכנסת, היוםצילום: אוהד צויגנברג

שיירה של מאות מכוניות הגיעה היום (שני) לכנסת, כשעל כלי הרכב דגלים שחורים ודגלי ישראל, במחאה נוספת על המהלכים שננקטים להחלשת הרשות המחוקקת ברקע מגפת הקורונה. לאורך כביש 1 ליוו עשרות ניידות של אגף התנועה את השיירה, אולם השוטרים נמנעו מחלוקת דו"חות. בשולי הדרך עמדו כ-20 מפגינים עם דגלי ישראל ועם הציטוטים: "זהו קץ הדמוקרטיה אם לא נתעורר". כ-2,000 בני אדם משתתפים במחאה.

אחד המפגינים, תת אלוף במילואים אסף אגמון, הגיע להפגין ואמר: "באתי לפה כי מנסים לקחת לנו את הכנסת. יו"ר הכנסת היה אסיר ציון, ועכשיו היא מנסה להפוך אותנו לאסירים בציון. עוד יגיעו לכאן אלפים, וכמו שנלחמנו על הגנת המדינה, כך אנחנו נילחם על הדמוקרטיה". בין המשתתפים היה גם ראש שב"כ לשעבר, כרמי גילון, שאמר: "יש פה אלפים שחרדים לשלטון החוק ולדמוקרטיה. במצב הנוכחי אסור להישאר בבית". בהמשך מנעו המפגינים מח"כ שלמה קרעי (הליכוד) להיכנס למשכן:

ביום חמישי עצרה המשטרה תשעה מפגינים במחאה דומה, לאחר שמאות מכוניות ניסו להגיע לכנסת. הנהגים בשיירה המשיכו בנסיעה לירושלים לאחר שהשוטרים עיכבו אותם, ובהמשך הפגינו מחוץ לכנסת ובהמשך ליד מוזיאון ישראל. המוחים קראו "דמוקרטיה", "יולי תתפטר", ו"המשטרה חוסמת את הדמוקרטיה". במשטרה טענו כי המוחים מפרים את צו משרד הבריאות האוסר להתקהל.

מפגינים מניפים דגלים שחורים ודגלי ישראל, היוםצילום: אוהד צויגנברג

מליאת הכנסת צפויה לדון היום בהקמת הוועדה המסדרת, ובהמשך בהקמתן של ועדת החוץ והביטחון, ועדת הכספים וועדה מיוחדת למעקב אחרי ההתמודדות עם הקורונה. במקביל הנחו היום שופטי בג"ץ את יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, לערוך הצבעה על בחירת יו"ר חדש עד יום רביעי או שייאלצו להתערב.

אדלשטיין דחה את ההצבעה מהשבוע שעבר בטענה כי לא היו בכנסת מספיק ח"כים כדי להצביע על הקמת הוועדות. העתירה לבג"ץ עסקה גם בהחלטה הזו, אך נשיאת העליון אסתר חיות החליטה שלא לדון בכך לאחר שאדלשטיין וינון אמרו כי ניתן יהיה לקיים את ההצבעות באמצעים דיגיטליים ויימצא פתרון לסוגיית הנוכחות.

אחד המפגינים נושא שלט בגנות נתניהו, היוםצילום: אוהד צויגנברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ