הארץ

56% ממצביעי כחול לבן תומכים בהצטרפות יו"ר הסיעה בני גנץ לממשלת אחדות עם בנימין נתניהו - כך לפי סקר שפורסם הערב (שישי) בחדשות 12. בנוסף, 67% ממצביעי כחול לבן אמרו כי הם לא מאמינים שנתניהו יפנה את תפקיד ראש הממשלה לגנץ בבוא העת. את הסקר ערך מכון מדגם מנו גבע בשיתוף iPanel.

מבין כלל המשתתפים בסקר, מצביעי כל המפלגות, 61% תומכים בהחלטת גנץ להצטרף לממשלת אחדות עם נתניהו. גם בקרב מצביעי כלל המפלגות האמון בכך שנתניהו יעמוד במילתו נמוך - 46% מהמשתתפים בסקר לא מאמינים שנתניהו יפנה את מקומו לגנץ כשתגיע העת.

נתניהו בשיחת ועידה עם מנהיגים מהעולם במשרד החוץ, החודשצילום: אמיל סלמן

מוקדם יותר היום מתחה ח"כ ע'דיר כמאל מריח (חוסן לישראל) ביקורת על החלטתו של יו"ר מפלגתה להצטרף לממשלת אחדות עם ראש הממשלה ואמרה כי בגד במי שהצביעו לו. כמאל מריח כתבה בטוויטר: "מנהיגות עם יושרה נמדדת בעתות משבר. מנהיג לא בוגד בעקרונותיו ובציבור בוחריו. באתי לפוליטיקה בכדי להחליף את ממשלת הגזענות, השיסוי וממשלת חוק הלאום, ולא בכדי להיות שותפה לה! אני לא אשב יום אחד תחת המושחת מבלפור". היא חברת הכנסת הראשונה מחוסן לישראל שהשמיעה ביקורת פומבית על החלטתו של גנץ.

גנץ נבחר אתמול לתפקיד יושב ראש הכנסת, כחלק מעסקה עם הליכוד ובניסיון להקים ממשלת אחדות. בעקבות זאת הגישו יש עתיד ותל"ם בקשה להתפצל מסיעתו, חוסן לישראל, ולשמור לעצמן את השם "כחול לבן". לפיד וחברי יש עתיד החרימו את ההצבעה, יחד עם משה יעלון, ישראל ביתנו והעבודה. חברי מרצ והרשימה המשותפת התנגדו בהצבעה. לאחר בחירתו של גנץ, צפוי להימשך המשא ומתן להקמת ממשלת אחדות. אם היא תוקם, גנץ יתפטר מהתפקיד ויעבור לממשלה - ואז ייבחר יו"ר חדש בהתאם לסיכומים שיושגו בין הצדדים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניהו בכנסת, השבוע. כבר אין במחנה שלו מי שיעקמו פרצוף אל מול תעמולה יהודית־לאומנית בוטה

נתניהו כבר ניצח בקרב על היהדות, וזה ישמש אותו היטב בבחירות

קלריס חרבון. "פעם עורכת דין אמרה לי בדיון שהצמידים שלי מרעישים. אמרתי, אלה לא הצמידים, אני מרעישה לך בעיניים"

"אני לא גולה פוליטית, אני פרחה פוליטית"

ח"כ איתן גינזבורג. פגיעה ישירה ובוטה בחופש העיתונות

גם מפלגות המרכז-שמאל רוצות לפגוע בחופש העיתונות

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ